היועמ"ש: "כולם שווים בפני החוק". הרצוג: "אני מקפיד על שקיפות"

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט התייחס לפרשיות השחיתות החדשות: "כולם שווים בפני החוק, מקטן ועד גדול". הרצוג התייחס גם הוא לפרשייה שהוא עומד במרכזה ואמר: "בשנים האחרונות יש מי שמנסה להכתיב משטרת קמפיין, השיטה הזו חוזרת על עצמה שוב ושוב"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השתתף היום (שני) בכנס של לשכת עורכי הדין באילת והתייחס לפרשיות השחיתות החדשות של הרצוג ודרעי: "שמתי דגש על מאבק בשחיתות השלטונית, כולם שווים בפני החוק מקטן ועד גדול". היועמ"ש התייחס גם לשיקולים שעמדו בפניו בפתיחת הליכים פליליים ואמר: "כל החלטה על פתיחה בהליך פלילי תשקל בכובד ראש, שמתי לעצמי יעד להוקיע את ההסתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, שנאם אחריו התייחס אף הוא לתהליכי הבדיקה שנפתחו בחשד כי ביצע פעולות לא כשרות בהתמודדות מול שלי יחימוביץ בפריימריז על ראשות מפלגת העבודה ב-2013. "אני מקפיד תמיד על שקיפות, הגינות וניקיון ציבורי, יש כאלה שטוענים שבגלל זה אני לא עושה קומבינות", אמר הרצוג.

"כולם שווים בפני החוק" מנדלבליט (חדשות 2)

בהמשך טען הרצוג כי גורם עלום חשף את הפרשה במכוון: "מסתבר שכמו שיש משטרת גבולות ומשטרת תנועה יש בשנים האחרונות גורמים שמנסים להכתיב משטרת קמפיין, השיטה הזו חוזרת על עצמה שוב ושוב".

עוד טען יו"ר האופוזיציה כי תזמון פרסום הפרשה איננו מקרי גם כן. "תמיד ערב קמפיין צצה לה תמונה מאי שם, ומיד יצוצו מאות מסרים עם מידע בלעדי וסודי, ושמועות ועלילות דם" אמר הרצוג. "תמיד יגיד אחד המועמדים שזה כואב לו והשני יגיד שהוא מתייסר והשלישי שזה לא הוא, וכך עובדת שיטת הסיכול".