העליון הכריע: מאיר אטינגר לא ישוחרר לברית המילה של בנו

בית המשפט העליון קיבל את החלטת בית המשפט המחוזי ואסר על העציר המנהלי מאיר אטינגר לצאת מתאו ולהשתתף בטקס ברית המילה של בנו הבכור. אטינגר המצוי במעצר מנהלי כבר מעל חצי שנה חשוד בהנהגת כנופיה של "נערי גבעות" שביצעו פעולות "תג מחיר" ביו"ש

העליון דחה/קיבל את הערעור (חדשות 2)

בית המפשט העליון דחה את ערעורו של פעיל הימין מאיר אטינגר ואסר עליו לצאת ולהשתתף בטקס ברית המילה של בנו שעתיד להתקיים מאוחר יותר היום (שני). לאורך כל ההליך, הביעו בשב"כ ובשב"ס התנגדות לכך שאטינגר יצא מהמעצר, גם אם בלווי סוהרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אטינגר הגיע לבית המשפט לבוש בחולצה לבנה כשהוא מוכן לצאת לברית המילה של בנו שמתוכננת להיערך בירושלים בשעות הצהריים. באולם בית המשפט ישבו בני משפחתו ומספר מצומצם של פעילי ימין ובראשם בנצי גופשטיין.

"אנחנו מוכנים לקבל את התנאים של בית המשפט בין אם מדובר באולם אירועים או בית כנסת בבאר שבע", טענו נציגיו של אטינגר. "כל המוזמנים הם בני משפחה שרשימותיהם הועברו לשירות הביטחון הכללי".

נציג השב"ס הגיב לדברים אלו ואמר כי מדובר במקרה של מעצר מנהלי שהוארך ואושר על ידי בית המשפט המחוזי. "פקודת שירות בתי הסוהר אינה חלה על המקרה הזה, הגורם היחיד שמוסמך להכריע הוא שר הביטחון", טען. "שב"ס בחן את הבקשה בהתאם לפנייה של המשפחה אל מול עמדת גורמי הביטחון שהתנגדו בשל מסוכנות של העציר. החשש הוא שלא ניתן יהיה לשלוט באירוע הנקודתי ובמשתתפים בברית".

שופט המחוזי: "הוא מהווה סכנה" (חדשות 2)

ההליך בעניינו של אטינגר החל כבר אתמול, אז שופט בית המשפט המחוזי דחה את עתירתו של העצור וקבע כי לא יוכל לצאת לטקס. עורכת הדין סימה כוכב המייצגת את פעיל הימין טענה כי מדובר ברדיפה של ממש כנגד אטינגר, וערערה על ההחלטה לבית המפשט העליון.

ההחלטה של שופט בית משפט המחוזי נשענה על טענתו כי אטינגר עדיין מהווה סכנה. "אנו מצרים על ההחלטה ומאוכזבים ממנה" אמרה עו"ד כוכב בתגובה. "התחושה היא מאוד קשה, שהגורמים האמונים על האישור ליציאה נהגו שלא בניקיון כפיים ויש פה רדיפה כלפי מאיר אטינגר".

פעיל הימין נעצר לפני למעלה מ-7 חודשים בצו מעצר מנהלי שנחתם ל ידי שר הביטחון משה יעלון. תחילה הוצא כנגד אטינגר צו מעצר לתקופה של שישה חודשים, ולפני כחודש וחצי הורה שר הביטחון על הארכת הצו למשך ארבעה חודשים נוספים.

אטינגר נמצא במעצר מנהלי בעקבות חקירה של החטיבה היהודית בשב"כ, בשל החשד שהוא מנהיגם של נערי הגבעות שביצעו מספר פעולות "תג מחיר" בשטחי יהודה ושומרון. על פי החשד, אטינגר הוא זה שעמד בראש החוליה שתכננה לבצע סדרה של מעשי אלימות נגד פלסטינים כחלק מתוכנית "המרד" שהגה.