כנופיית גנבי נשק נידונה ל-30 חודשי מאסר

שני חברי כנופיית גנבי נשק מכפר קרע, הורשעה בבית המשפט המחוזי בחיפה בגניבת נשקים. ההרשעה התאפשרה לאחר שצוות הבילוש שעקב אחריהם, הצליח לתעד את שיטת העבודה של הכנופיה. חוליית הגנבים תצפתו על חיילים שירדו בתחנת הרכב בבנימינה, עקבו אחריהם לבתיהם ואז כשבחינו שהבתים ריקים, פרצו אליהם וגנבו את הנשקים

בית המשפט גזר הבוקר (שני) 30 חודשי מאסר בפועל על שניים מתוך ארבעת חברי כנופיה שהורשעו במעקב אחר חיילים וגניבת נשקם. הכנופיה נהגה לתצפת על חיילים שיצאו לחופשה, לעקוב אחריהם לבתיהם ולפרוץ לדירות שם גנבו את הנש"ק הצה"לי. תמונות ממצלמות צוותי הבילוש שהשתתפו במעקב אחר הארבעה הם אלו שחשפו את שיטת הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש יוני 2015 עצרה המשטרה את חברי הכנופיה, תושבי כפר קרע, וזאת לאחר ימים אוכים של מעקב אחריהם. הבלשים הבינו כי הארבעה נהגו להמתין לחיילים שירדו בתחנת הרכבת בבנימינה. משם הם עקבו אחריהם לבתיהם וחיכו בסבלנות עד שאיש לא יהיה בבית. כשהבחינו שהשטח נקי - פרצו הנאשמים אל הבית וגנבו את כלי הנשק.

בית המשפט המחוזי בחיפה הטיל את העונש על שנייים מתוך חברי הכנופיה, שחבריהם כבר נמצאים בכלא על עבירות שונות. בפרקליטות ובמשטרה מאוכזבים מהחלטת השופט ורואים בה החלטה מקלה נוכח העבירות החמורות. עורך דינם של השניים מסר כי הוא מרוצה מהחלטת בית המשפט.

כלי הנשק נמכרו במאות אלפי שקלים (חדשות 2)

"התחלנו בעבודה מאוד מאוד מסיבית שכללה הפעלת עשרות אנשי ימ"ר עם כל האמצעים שיש ברשותנו", הסביר נצ"מ בני עבלייה, מפקד ימ"ר חוף שהופקדה על מעצר החולייה. "שכרנו בית באותו אזור בזכרון יעקב ובאחד מסופי השבוע הטמנו בין החיילים ברכבת גם אנשי בילוש".

למרות המעצר והפעולה המהירה של אנשי ימ"ר חוף, כלי הנשק שנגנבו מהחיילים לא הושבו לצה"ל. על פי הערכת המשטרה, כלי הנשק כבר עברו לגורמים עבריינים וכך שלשלו לכיסם חברי החולייה סכום מוערך של 300 אלף שקלים.