"הייתי קשורה, לא יכולתי להגיב"

אח מבית החולים רמב"ם בחיפה מואשם שביצע מעשים מגונים באישה שהייתה תחת טשטוש לפני ניתוח. "קפאתי במקום. לא יכולתי לזוז", היא משחזרת. "אני יום ולילה רק בוכה"

מ', אישה בשנות ה-30 לחייה, אושפזה בבית החולים רמב"ם בחיפה לפני שנה. האשפוז במחלקה האורתופדית של בית החולים היה אמור להסתיים בניתוח שגרתי, אך הוא נגמר בחוויה טראומטית לאחר שהותקפה מינית על ידי אח במוסד הרפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי קשורה. הייתי בהלם לא יכולתי להגיב", שחזרה מ'. "אני כמובן קפאתי במקום. לא יכולתי לזוז. הוא אמר לי 'בואי אעזור לך', הוא נצמד אליי, הצמיד את איבר המין שלו עומד כשהוא נוגע בכף היד הפצועה שלי".

מ' הוטרדה מינית פעמיים באין מפריע על ידי האח, בעוד היא שוכבת במחלקה תחת טשטוש. היא החליטה שלא לשתוק, התלוננה לאחות במחלקה ולמחרת במשטרה.

"ניגשתי למטבחון ונפלה שקית נס קפה על הרצפה", היא סיפרה. "הוא נתן לי ביד שתי שקיות סוכר ועקף אותי תוך שהוא מתחכך בי. ברגע שהאחות שקיבלה אותי הגיעה למשמרת ערב וסיפרתי לה מה שקרה, היא לקחה כיסא התיישבה לידי ואמרה לי 'את לא הראשונה'. גם אני עברתי את זה. הוא מטריד פה המון אחיות. אני מבקשת ממך אל תוותרי תפתחי את הפה".

"אני יום ולילה רק בוכה", מציינת מ' "אני לא מסוגלת לתפקד, לא מסוגלת לתקשר ניסיתי לחזור לחיים רגילים. זה היה קשה מאוד עד שהצלחתי להעלות חיוך ראשון".

כעת, שנה לאחר המקרה, הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום חמור נגד האח בגין מעשה מגונה. "מדובר במחדל חמור מאוד של בית חולים רמב"ם בכל הטיפול וההתייחסות למצב שבו יש אח באחד המחלקות שהוא ידוע כמטריד מינית סדרתי", הדגיש עורך דינה דורי שוורץ.

מבית החולים נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הדיווח על הגשת תלונה במשטרה נגד האח הושעה העובד לאלתר מעבודתו בבית החולים".