השופטת סירבה לבקשה לפסול את עצמה

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ביקשה כי נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים תפסול עצמה מלדון בתביעה שהגיש גיא אליהו, וזאת לאחר שפסקה לטובתו של מני נפתלי בתביעה קודמת. בשבוע שעבר הודיעה הפרקליטות כי היא מתנגדת לבקשת נתניהו וכעת הודיעה גם השופטת פרוז'ינין כי החליטה לא לפסול את עצמה

בקשתה נפסלה. שרה נתניהו (פלאש 90, יונתן סינדל)

פרסום ראשון: השופטת דיתה פרוז'ינין, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, דחתה את בקשתה של שרה נתניהו לפסול אותה מלנהל את הדיונים בתביעה שהגיש גיא אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה. בשבוע שעבר פרסמה הפרקליטות את עמדתה ולפיה אין עילה לפסול את השופטת פרוז'ינין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד נעמי לנדאו, מומחית לדיני עבודה המייצגת את גיא אליהו ואת מני נפתלי התייחסה להחלטה. "השופטת דחתה את הבקשה מנימוקים ענייניים וביניהם פסקה כי הקשה הוגשה בשיהוי ניכר", אמרה. "מעבר לכך קבעה כי הסעדים שונים: גיא אליהו תבע 4 סעדים שרק אחת מהם היא העסקה פוגענית".

העובד לשעבר במעון רה"מ גיא אליהו (חדשות 2)

ב-20 במרס הגיש עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של נתניהו, בקשה לבית הדין ובה דרש לפסול את השופטת דיתה פרוז'ינין בעקבות הפסיקה שלה בתביעה שהגיש מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה. "קביעותיו של בית הדין בפסק הדין בכל הקשור להעסקה הפוגענית מחייבות את פסילתו", ציין. "הקביעה מעידה כי דעתו של בית הדין 'נעולה' והוא אינו פתוח לשכנוע".

לדברי כהן, המייצג את רעיית ראש הממשלה, "במצב דברים זה, ההכרעה האפשרית היחידה בתיק אליהו כתובה באותיות קידוש לבנה על הקיר". כהן מתח אז ביקורת על "הקביעות הנחרצות בפסק הדין", שקיבל את הטענות של נפתלי ועובדים נוספים. "בית הדין הנכבד הזה אינו יכול למעשה להכריע בתיק אליהו, באופן שונה מהאופן שבו הכריע בתיק נפתלי", הסביר.

זכה בתביעה. מני נפתלי (יונתן סינדל, פלאש 90)

בתגובה לעתירה טענה הפרקליטות כי אין לפסול את השופטת. "הנתבעים סבורים כי אין חשש למשוא פנים ולפיכך אין עילה לפסילת השופטת", נכתב בהחלטה. "בית הדין הנכבד יכריע בעניינו של גיא אליהו בהתאם לפלוגתאות שנקבעו בתיק זה ועל סמך מכלול החומר שהונח לפניו".