3 שנות מאסר לעו"ד שהתחזה לאוטיסט וביצע מעשים מגונים

לפני כשבועיים הורשע עו"ד אילן אשד בביצוע מעשים מגונים במרמה לאחר שהתחזה לפסיכולוגית ולאוטיסט ושכנע נשים לבצע בו מעשים מיניים כאקט טיפולי. למרות שהמעשים בוצעו בהסכמה, קבע בית המשפט כי הם הושגו במרמה ושלח את אשד לכלא

מעשים מיניים שהושגו במרמה. עו"ד אשד (אתר "רשת")

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ראשון) עונש של שלוש שנות מאסר על עורך הדין אילן אשד שהורשע בביצוע מעשים מגונים במרמה ובהתחזות לפסיכולוג. אשד הורשע לפני כשבועיים בשורה של עבירות, לאחר שהתחזה לפסיכולוגית ולאוטיסט וגרם למספר מטפלות לבצע בו מעשים מיניים שונים. בנוסף, נקבע כי הוא ישלם פיצויים בסך 20 אלף שקל למתלוננות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, נהג אשד נהג לפנות בטלפון לנשים שפרסמו באינטרנט מודעות להצעת מתן טיפולים אלטרנטיביים. לאחר מכן, תוך שהוא מתחזה לפסיכולוגית בשם "נעמה", סיפר להן על מטופל אוטיסט, הוא עצמו, והנחה אותן לטפל בו על ידי ביצוע מעשים מיניים באמתלה כי מדובר בשיטת טיפול בלבד.

הנאשם סיפר למתלוננות את סיפור חייו הקשה לכאורה של האוטיסט, שכלל התייתמות מהוריו שנהרגו בתאונת מטוס וחיים בקיבוץ שבמהלכם עבר התעללות מינית קשה שגרמה לו לטראומה. "הנאשם רקם תכנית מתוחכמת, מרובת פרטים ומצגים, כדי להגשים את מטרתו", נכתב בהחלטת בית המשפט.

האמינו שהנאשם סובל מפוסט טראומה וזקוק לטיפול

"כל המתלוננות הסכימו להיפגש עם הנאשם מאחר שהאמינו להצגה שנעמה היא סמכות טיפולית בתחום בריאות הנפש, שטיפלה בנאשם ומכירה אותו, האמינו שהנאשם סובל מפוסט טראומה וזקוק לטיפול והאמינו שייתכן כי יוכלו לסייע לנאשם בדרך טיפולית", הוסיף בית המשפט.

"בית המשפט העביר היום מסר שלפיו גם כשהמעשים נעשו בהסכמה וללא שימוש בכוח, הרי הם מהווים עבירות מין מאחר שההסכמה הושגה במרמה", הסבירה עו"ד רות ארז מפרקליטות מחוז תל אביב לאחר ההרשעה.