"סימנו אותי, בפרקליטות בולמים את המשך החקירה שחשפתי"

בתגובה ראשונה מאז הוגש נגדו כתב אישום חמור בשלל עבירות, דוחה אלון חסן את האישומים - ומפנה אצבע מאשימה לפרקליטות: "הם בלמו את תיק החקירה הגדול שחשפתי. סימנו אותי כשהייתי יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד". עורך דינו: "פרשות המשאיות והדלקים הגדולות כלל לא מופיעות בכתב האישום"

תגובה ראשונה לכתב האישום החמור: אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, מגיב לראשונה לכתב האישום שהוגש נגדו בגין שלל עבירות ובהן שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון ל"אולפן שישי", התרעם חסן על כך שהפרקליטות עצרה את חקירת פרשת השחיתות הגדולה שהוביל לחשיפתה - פרשת פישר: "אם לא היו עוצרים את החקירה זה היה מתפרץ לעוד הרבה שמות. מהפרשה שלנו התגלו דברים מזעזעים, אבל לצערי הרב היה מי שבלם את המשך החקירה. חבל מאוד למדינת ישראל".

"הלכו ותפרו לי עד מדינה, הביאו לי עד מדינה שהטיח בי דברים ואיפה פרשת צ'יף אסיה? לאן היא נעלמה? הפרקליטות והיועמ"ש בולמים את החקירה, הם החליטו במקום להמשיך לבדו - לקבור אותה", הטיח חסן האשמות.

"אם היו חוקרים עד תום את פרשת פישר, היו רואים איך תפרו לי ולעשרות ולמאות אנשים תיק שישבו בבית סוהר. הייתי יו"ר ועד עובדים וסימנו אותי. כנראה שיש אנשים בפרקליטות שיש להם אינטרס לבלום את זה וכמה שינסו לעצור - אנחנו נחשוף".

"הפרשות הגדולות נגד חסן בכלל לא מופיעות בכתב האישום"

חסן טען כי הוא ואנשים רבים איבדו את האמון במערכת - וכי שותפו הודה בפרשה לאחר שהפעילו עליו לחץ באמצעות אחיו: "לפני חודשיים איבדתי את אחותי, אני מוכן לשבת 20 שנה בכלא ולהודות בכל כתב האישום אם יחזירו לי אותה. זה מה שקרה לשותף שלי שהודה".

עורך דינו של חסן, בני כץ, התייחס קונקרטית להאשמות נגד מרשו: "בכתב האישום אין את פרשת המשאיות, בה האשימו אותו שהשתמש במשאיות בנמל והרוויח מיליונים. חברת המשאיות הזו הייתה חצי מהתחקיר ובכלל לא נמצאת בכתב האישום".

עוד טען עו"ד כץ כי "גם פרשת הדלקים לא מופיעה, החקירה הקשה ביותר שהייתה. גם ערן מלכה שניהל את הפרשה הזו לא מופיע בכתב האישום. זה טיוח. הגשת כתב האישום הזו מונעת את הבדיקה האמיתית בפרקליטות".