הערעור נדחה: החייל היורה ישוחרר

בית הדין הצבאי החליט שהחייל החשוד בהריגת המחבל בחברון אכן ישוחרר למעצר פתוח, כפי שנקבע אתמול. מוקדם יותר בדיון טען פרקליטו של החייל כי התביעה לא הציגה טיעון משפטי שמצדיק להפוך את ההחלטה

ההחלטה נותרה בעינה, החייל היורה ישוחרר בתנאים מגבילים: בית הדין הצבאי דחה את ערעור התביעה הצבאית על ההחלטה לשחרר את החייל החשוד בהריגת המחבל בחברון למעצר פתוח. לפיכך, החייל החשוד ישוחרר היום למעצר בבסיס שבו הוא אינו משרת, עד ליום שלישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר במהלך הדיון הציגה התביעה את טיעוניה לערעור. "אנחנו סבורים, בניגוד לעמדת החלטת השופט, שאין ראיות לכאן ולכאן, אלא ראיות משמעותיות וברורות שמבססות את החשדות", אמרה התובעת הראשית של צה"ל, אל"מ עו"ד שרון זגיגי פנחסי במהלך הדיון.

התובעת הציגה את הסרטון המלא שצולם על ידי ארגון "בצלם" לשופט, תא"ל דורון פייליס, המשנה לנשיא בית הדין לערעורים, ואמרה כי "הסרטון מדבר בעד עצמו, כאלף עדים".

מה שמשמש כראייה השנייה, לטענת התובעת, הן האמירות של החיילים והמפקדים ששמעו את החייל מדבר בשטח. "מהמחבל לא נשקפה שום סכנת חיים", הוסיפה אל"מ עו"ד שרון זגיגי פנחסי.

השופט: "הצטברו ראיות לכאן ולכאן"

עורך דינו של החייל, אייל בסרגליק, הגיב בזעם לדברי התביעה. "שמענו כרגע תיאור מפורט, אבל לא ראינו טיעון משפטי אחד שמצדיק להפוך את החלטת בית המשפט", הוא אמר והציג לבית הדין סרטון אחר מהאירוע.

פרקליט נוסף של החייל, עו"ד אילן כץ, הזכיר במהלך הדיון את פרשת סרן ר', וציין שגם אז בית הדין הצבאי שיחרר את סרן ר' למעצר פתוח. הפרקליט הוסיף ואמר כי החייל סירב לבצע בדיקת פוליגרף בעצתו.

זירת התקרית, בשבוע שעבר (בצלם)

"לגבי השחזור, אנחנו הנחינו את החייל להסכים לשחזור בתנאי שאחד מעורכי הדין שלו יהיה נוכח, אבל התביעה לא הסכימה לתנאי הזה", הוא אמר. "ומה עם העימותים?", שאל אותו השופט. "אנחנו לא מסכימים לעימות מהטעם הפשוט שהוא לא זוכר הכל", השיב לו עו"ד כץ.

כבר אמש החליט בית הדין הצבאי לשחרר היום את החייל ל"מעצר פתוח" בבסיס שבו הוא אינו משרת. "הצטברו ראיות לכאן ולכאן", אמר השופט בהחלטתו. הוא טען כי הראיות שנגבו מהמפקדים בשטח לא היו חד משמעיות, ולכן הורה לשחרר את החייל למעצר פתוח בבסיס אחר. אמו של החייל החשוד פרצה בבכי במהלך הדיון.