העובדת התריאה על טיוח, המבקר תקף

אחרי הפרסום בחדשות 2 על עדות מפורטת של בכירה במשרד מבקר המדינה, שטענה לאי סדרים, טיוח וגניזת דוחות ממניעים לא ענייניים – המבקר מגיב. למרות שעובדים במשרד תמכו בה, הוא רמז שיינקטו נגדה צעדים. יו"ר ועדת הכנסת: "ממצאי התחקיר חמורים מאוד"

מבקר המדינה יוסף שפירא התייחס היום (חמישי) לדבריה של ד"ר מיכל דחוח-הלוי, בכירה במשרדו, לאחר שאתמול פורסמו לראשונה בחדשות 2 טענותיה בדבר התנהלות לקויה והתנכלויות כלפיה. אלא שבמקום להתמודד עם דבריה של דחוח-הלוי, המבקר הבהיר כי במשרד ישקלו באילו צעדים לנקוט כלפיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שפירא התייחס לצעדים האופרטיביים שינקוט משרדו כלפי העובדת, ולא התייחס לטענות שהעלתה הנוגעות להתרחשויות במשרדו. "אנחנו נתכנס היום במשרד ונחליט אילו צעדים יש לנקוט כלפי עובד שעושה דברים שלא צריכים להיעשות, ואולי אף עובר עבירות משמעת", אמר המבקר.

שפירא אף המשיך בקו התקיף נגד דחוח הלוי וטען כי די בטענות בית הדין לעבודה כלפי העובדת בכדי לקעקע את דבריה. "בית הדין לעבודה כבר עסק בכמה פסקי דין בהליכים שהיא (דחוח-הלוי) מנהלת כנגד המשרד וקבע קביעות קשות מאוד לגביה לרבות הטלת הוצאות על הצד הגבוה - כפי שכתוב בפסק הדין", הוסיף שפירא.

לעומת זאת, המבקר סירב לעסוק בשאלה חוסר הפיקוח על הנעשה במשרדו. הוא נשאל מדוע משרדו אינו פועל בשקיפות כפי שהוא דורש ממשרדים אחרים, אך הוא נכנס לרכבו וסירב להשיב על השאלה.

"ממצאים חמורים". ח"כ ביטן (יח"צ)

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן (ליכוד) הודיע בעקבות התחקיר כי יעלה בשבוע הבא הצעת חוק המסמיכה את היועמ"ש להעניק צווי הגנה לחושפי שחיתויות במשרד המבקר. "ממצאי התחקיר חמורים מאוד", אמר. "לא ייתכן שהמוסד שמעניק צווי הגנה יתעמר בצורה כל כך קשה בעובדת המבקשת להתריע על אי סדרים".

"המצב כפי שהוא הינו בלתי אפשרי", הוסיף. "השאלה מי יבקר את המבקר חייבת להיפתר. לא אאפשר לפגוע בגברת דחוח ובכוונתי לטפל בסוגיה בשיא הנחישות".