בג"ץ קבע: להכיר בגיורים פרטיים

הרכב מורחב של תשעה שופטים בבג"ץ פסק כי יש להכיר בגיורים פרטיים שנערכו בארץ על ידי בתי דין פרטיים אורתודוכסים. הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, כינה את ההחלטה שערורייה. "בג"ץ פוגע במערך הגיור", אמר השר לשירותי דת דוד אזולאי

ארכיון (פלאש 90)

פסיקה תקדימית של בג"ץ: לרבנות הראשית לא יהיה מונופול בגיור - כך פסק היום (חמישי) הרכב מורחב של תשעה שופטים. על פי הפסיקה, יש להכיר בגיורים פרטיים שנערכו בארץ על ידי בתי דין פרטיים אורתודוכסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההחלטה עסקה בשלושה תיירים שנכנסו לישראל כנוצרים והחליטו להתגייר בארץ. משמעות ההחלטה היא שכל השלושה יזכו לאזרחות ולקליטה מלאה בישראל מתוקף חוק השבות. עם זאת, החלטת בג"ץ לא תאפשר להם להירשם ברבנות לנישואים כיהודים.

פסיקת בג"ץ התקבלה בסערה בקרב הנהגת הרבנות הראשית. "החלטת בית המשפט העליון מהיום להכיר בגיורים פרטיים במדינת ישראל היא שערורייה, לא יעלה על הדעת שתעשיית הגיורים הפיראטיים שלא מפוקחים על ידי אף גורם ממשלתי יוכרו כרשמיים", אמר הראשון לציון, הרב יצחק יוסף.

"מדינת ישראל מפעילה מערך גיור ממלכתי תחת משרד ראש הממשלה אשר פועל תחת סטנדרטים ראויים ומסבירי פנים שנועדו לתת מענה לכלל הציבור במדינת ישראל", הוא הוסיף. "הכרה שכזו מביאה הלכה למעשה לחיסול מערך הגיור הממלכתי של המדינה".

"בג"ץ מנסה לקעקע את היסודות היהודיים של מדינת ישראל ופוגע במערך הגיור הממלכתי וברבנות הראשית", אמר השר לשירותי דת, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס). "מי ששותק על החלטת בג"ץ להכיר בגיורים פיראטיים, שלא יתפלא למצוא כאן במדינת ישראל מאות אלפי גויים שיקבלו אזרחות על פי חוק השבות כתוצאה מתעשייה מפוקפקת של גיורים מזוייפים".

"בכוונתי לפעול באמצעות חקיקה שגיורים במדינת ישראל יהיו אך ורק כאלו שנעשו על ידי מערך הגיור הממלכתי", הוסיף השר אזולאי.