גפסו נשלח לכלא לחצי שנה: "דבק קלון במעשיו"

ביהמ"ש העליון קבע כי ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו ביצע עבירות שוחד שיש עמן קלון ושלח אותו מאחורי סורג ובריח למשך חצי שנה. גפסו לא התרגש מגזר הדין החמור: "אני מתכנן לחזור לפוליטיקה התושבים זקוקים לי"

גפסו, ארכיון (פלאש 90)

בית המשפט העליון החליט היום (חמישי) פה אחד לדחות את הערעור שהגיש ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, שהורשע בעבירות שוחד על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השופטים קיבלו בנוסף את ערעור המדינה על גזר הדין, וקבעו כי יש קלון בעבירות שבהן הורשע גפסו, וכי עליו לרצות את עונשו, שישה חודשי מאסר, מאחורי סורג ובריח. "אני מתכנן לחזור לפוליטיקה, התושבים צריכים אותי", אמר הבוקר ראש העיר בצאתו מבית המשפט.

בית המשפט קבע כי גפסו "היה מעורב ישירות ובאופן הדוק במהלכים שביצעו אנשיו לאחר הבחירות למועצת העיר נצרת עילית בנובמבר 2008". אנשיו של גפסו הציבו לסמיון ברון, חבר מועצת העיר מטעם "קדימה", תנאי כי יתפטר מחברותו במועצה, שאם לא כן תפוטר רעייתו לשעבר מעבודתה בחברה לפיתוח נצרת עילית בע"מ.

"התנאי שהציב גפסו בפני המתלונן, באמצעות עושי דברו, יש בו משום ניצול בוטה לרעה של מעמדו כראש העירייה", נכתב עוד בהחלטה. "מדובר בעבירה מובהקת של שחיתות ציבורית הנגועה בפגם מוסרי וערכי המחייב קביעה כי דבק קלון במעשים.

"ההשעייה הסבה נזק רב"

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר לפני כשנה שישה חודשי עבודות שירות על גפסו, ובנוסף נקבע לו קנס כספי של 20 אלף שקלים. השופט עודד גרשון ציין בהחלטתו כי "מעשה השוחד משחית את מערכת המנהל הציבורי". לדבריו, "המקרה שלפני הוא המקרה הראשון שבו נמצאה עבירת לקיחת שוחד בדרך התניית שוחד, והמחוקק רואה אותה בחומרה".

עם זאת, קבע אז השופט גרשון כי "הנאשמים נעדרי עבר פלילי והביעו חרטה על מעשיהם. לגביי הנאשם 1 (גפסו) ברור שהשעייתו מתפקידו הסבה לו נזק רב, ולזכותו תיזקף העובדה שמדובר במעשה חד פעמי ובעבר תרם רבות לחברה".