אישום: איימו על חייו של ח"כ אחמד טיבי

ב-2012 נכתב בעמוד הפייסבוק של ח"כ אחמד טיבי פוסט שהוביל השבוע להגשת כתב אישום בגין איומים על חייו. על פי כתב האישום, כתבו שני הנאשמים לח"כ כי עדיף לו לברוח לפני שיהרגו אותו והוסיפו כי "סופו קרב". עורך דינה של אחת הנאשמות אמר כי אין מדובר בעבירה פילילת וכינה את כתב האישום "הזוי"

(פלאש 90)

בית משפט השלום בירושלים הגיש השבוע כתב אישום נגד יונה מליבו ואדם נוסף, לאחר שכתבו פוסט בעמוד הפייסבוק של חבר הכנסת אחמד טיבי בו על פי האישומים, איימו על חייו. "באמצעות הרשת החברתית פייסבוק, איימו הנאשמים על חבר הכנסת אחמד טיבי בפגיעה בחייו שלא כדין, בכדי להפחידו ולהקניטו", נכתב בכתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, כתב הנאשם הנוסף בחודש ינואר 2012 בעמוד הפייסבוק של חבר הכנסת "טיבי ימכוער כדי שתברח מפה למה עוד מעט יהרגו אותך". בתגובה לכך כתבה הנאשמת "אל תדאג סופו קרב אוטוטו". עורך דינה של הנאשמת התייחס לכתב האישום ואמר כי מדובר באישום "הזוי".

עורך הדין מוטי יוסף


"מצער להיווכח שחופש הביטוי הפך לחסר ערך במדינתנו, וכי דמו של ח"כ סמוק יותר מדמו של האזרח הפשוט", אמר עורך דינה של הנאשמת, עורך הדין מוטי יוסף. "מרשתי תוכיח בבית המשפט כי דבריה אינם נופלים בגדר עבירה פלילית וכי זכותה המלאה להביע את דעתה, בגבולות המותר בחוק".