נאור: בג"ץ ימשיך בדרכו ללא מורא

נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור גינתה את המתקפה נגד בג"ץ לאחר ביטול מתווה הגז ואמרה כי היא אינה ראויה במדינה דמוקרטית. "הדברים היו בוטים בסגנון ובתוכן, לא היה ראוי להשמיעם", הבהירה נאור

מרים נאור, ארכיון (פלאש 90)

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, תוקפת את שרי הממשלה וחברי הכנסת שהתבטאו נגד החלטת בג"ץ בנושא מתווה הגז. "נשמעו דברים שלא ראוי היה להשמיעם", אמרה היום (שלישי) נאור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים אלה נשמעים קולות בוטים וקשים כנגד בית המשפט העליון ושופטיו בעקבות פסק דין שניתן", היא ציינה בנאום שנשאה בטקס חנוכת היכל בית משפט השלום בבית שמש. "הדברים היו בוטים הן בסגנון והן בתוכן".

"כפי שציינתי בהזדמנויות רבות, ביקורת עניינית על פסיקה היא לגיטימית, אך יש להצטער על כך שלחלק מהדברים ששמענו אין קשר לפסיקה וחלק מהדברים נאמרו אפילו בטרם נקרא פסק הדין, או אפילו תקצירו", היא הוסיפה.

"חלק מהדברים שנשמעו, גם מטעם גורמים ברשות המבצעת (הממשלה) וברשות המחוקקת (הכנסת), אינם מתאימים למדינה יהודית ודמוקרטית המכבדת את שלטון החוק ואת עצמאות הרשות השופטת", סיכמה נאור. "בית המשפט ימשיך בדרכו בלא מורא ובלי משוא פנים".

רה"מ נתניהו, ארכיון (רויטרס)

רה"מ: "התערבות משפטית מוגזמת"

שלשום, עם היוודע הפסיקה על ביטול מתווה הגז, השמיע ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקורת חריפה. "ההחלטה מאיימת קשות על פיתוח מאגרי הגז של מדינת ישראל", הוא אמר. "ישראל נתפסת כמדינה עם התערבות משפטית מוגזמת שקשה לעשות בה עסקים".

"בוודאי שלאיש אין מה לחגוג על כך שהגז עלול להישאר במעמקי הים ושמאות מיליארדים לא יגיעו לאזרחי ישראל - נחפש דרכים אחרות להתגבר על הנזק הקשה שנגרם לכלכלת ישראל בעקבות פסיקה זו".

שר האנרגיה יובל שטייניץ הוסיף ואמר כי "מדובר בהחלטה אומללה שהשלכותיה השליליות על פיתוח משק הגז ואובדן ההכנסות עלולות להיות קשות ביותר ואולי אף בלתי הפיכות".

"החלטת בג"ץ היא פשוט שערוריה", כתב ח"כ יואב קיש (הליכוד). "התערבות שגויה ומיותרת בסמכות הרשות המבצעת. לצערי, אזרחי ישראל הפסידו בגדול. בג"ץ התערב פעם נוספת בצורה בוטה בניהול המדינה בלי לשאת באחריות".