עדיין אין החלטה: הנשיא לשעבר קצב בכה בדיון בוועדת השחרורים

האסיר המורשע משה קצב נכח במשך כחצי יממה בדיון שנערך בעניינו בפני חברי ועדת השחרורים - בו ביקש מהם לקצר את עונשו בשליש, ולשחררו לאחר 4 שנות מאסר. קצב תיאר בפניהם את מסכת הייסורים שעבר - כך לדבריו, ועיניו התמלאו דמעות

(קובי גדעון, פלאש 90)

לאחר שעות ארוכות בהן התנהל הדיון בעניינו בוועדת השחרורים, עדיין אין החלטה האם לשחרר את האסיר ונשיא המדינה לשעבר קצב מהכלא: בדיון שהחל ב-9 בבוקר ונמשך קרוב לחצי יממה, דיבר קצב אל לבם של חברי הוועדה, תיאר בפניהם את העשור המטלטל של חייו במהלכו מצא את עצמו מאחורי סורג ובריח - ועיניו התמלאו דמעות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

קצב פנה לחברי ההרכב, דיבר בעיקר על מסכת חייו ותיאר בפניהם את מסכת הייסורים, כך לדבריו, שעוברת עליו בעשור האחרון שבמהלכו ניהל את המשפט - ובמיוחד ב-4 השנים בהן הוא מרצה את עונשו. הנשיא לשעבר שב וטען בפני חברי ועדת השחרורים כי הוא חף מפשע.

פרקליטו של קצב, עו"ד ציון אמיר, דיבר כ- 4 שעות שבמהלכן נסקרו הסוגיות המשפטיות שהיו על הפרק: ובהן איזה משקל צריך לתת לכך שקצב לא מודה בעבירות האונס בהן הורשע, איזו משמעות יש לעובדה שהוא מכחיש כל קשר אליהן - ומהן המשמעויות שהיו לכך שהוא היה נשיא המדינה.

חברי הוועדה לא אפשרו לכל הנוכחים במקום להיכנס לדיון, ולפיכך גם אחיו של קצב, ליאור, יצא מן הדיון כעבור זמן קצר. הוועדה צפויה לקבל את ההחלטה על קיצור עונשו של קצב בשליש בימים הקרובים.