רוצח הוריו ביקש לתרום כליה - וסורב

דניאל מעוז פנה לשירות בתי הסוהר בבקשה לאפשר לו לתרום כליה, בטענה שהמצפון מייסר אותו וכי הדרך היחידה לכפר על מעשיו היא לתת חיים. בשב"ס דחו את הבקשה

"המצפון מייסר". מעוז (גיל יוחנן)

דניאל מעוז, שרצח את הוריו נורית ונוח ואף ניסה להפליל את אחיו התאום ניר במעשה, פנה לשירות בתי הסוהר בבקשה לאפשר לו לתרום כליה. הוא הסביר כי המצפון מייסר אותו והדרך היחידה לכפר על מעשיו היא לתת חיים, אך בשב"ס דחו את הבקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לטענת פרקליטו של מעוז, הוא קיבל בימים האחרונים תשובה מקצין הרפואה של שב"ס, לפיה לא יאפשרו לו לתרום כי בשירות בתי הסוהר מאשרים תרומות רק לבן משפחה מדרגה ראשונה.

כפי שנחשף לראשונה בחדשות 2 באוקטובר האחרון, כשנתיים לאחר שהורשע ברצח הוריו בדקירות סכין בביתם בשכונת רמות הודה מעוז בביצוע המעשה. את ההודאה העביר במכתבים באמצעות פרקליטו לבית המשפט העליון ולפרקליט המדינה שי ניצן.

הודה ברצח לאחר ארבע שנים

בחודשים שקדמו להודאה התנהל מו"מ בין מעוז לפרקליטות לאחר שניסו להגיע להסדר, לפיו מעוז ימשוך את ערעורו על גזר הדין ויודה ברצח, בתמורה לוויתור הפרקליטות על חמש שנות מאסר נוספות לשני מאסרי העולם שהושתו עליו.

ההסדר הובא לידיעת אחיו של מעוז, אך הם הביעו את התנגדותם וההסדר בוטל. באוקטובר האחרון העביר מעוז באמצעות פרקליטו דוד ברהום מכתב לבית המשפט העליון בו הבהיר כי הוא מושך את ערעורו על הכרעת הדין ובכך הודה למעשה ברצח הוריו.

העליל על אחיו התאום

יחד עם זאת, מעוז השאיר בתוקף את ערעורו על גזר הדין, וביקש כי עונשו יסתכם בשני מאסרי עולם בלבד ויורדו חמש השנים הנוספות שנגזרו עליו בנוסף בגין שיבוש החקירה, לאחר שנמצא כי שפך אקונומיקה על גופות הוריו.

לאורך תקופת המשפט הכחיש מעוז בחקירתו ובדיונים המשפטיים כי הוא רצח את הוריו. הוא אף העליל על אחיו התאום ניר, וטען כי הוא זה שביצע את הרצח. עם החלטתו להודות במעשה, מעוז כתב מכתב ארוך גם לאחיו, בו לקח אחריות והתנצל על הרצח שביצע בספטמבר 2011.