הורשע רוצח יו"ר האגודה הנוצרית ביפו ב-2012

יו"ר האגודה הנוצרית אורתודוכסית גבריאל קדיס נרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני כארבע שנים. בית המשפט הרשיע היום שלושה מבין ששת החשודים שנעצרו בבעבירות רצח, קשירת קשר לרצח וסיוע לרצח - בשל סכסוך על רכוש

בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) את פואד אבו מנה ברצח גבריאל קדיס, יו"ר האגודה הנוצרית האורתודוכסית ביפו בינואר 2012. אבו מנה נעצר עם שני חשודים נוספים בינואר 2012 בחשד כי רצחו את קדיס בשל סכסוך על רכוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצד הרשעתו של אבו מנה הרשיע בית המשפט את טלאל אל ג׳ירייס בקשירת קשר לביצוע רצח ואת תופיק דלו בסיוע לרצח.

"אנו סבורים שעל פי מכלול הראיות הכוללות מסרונים ואיכוני טלפון שמוכיחות את חפותו, היה צריך לזכות את דלו מהמיוחס לו", אמר עו"ד אבי כהן שייצג אותו מטעם הסניגוריה הציבורית. "יחד עם זאת בית המשפט קיבל את עמדתנו כי יש לזכות את דלו מעבירת הרצח והרשיעו כאמור רק בעבירת סיוע. אנו נלמד את הכרעת הדין ונשקול את צעדנו לגבי הגשת ערעור".

הדוקר התחפש לסנטה קלאוס

"הנאשמים ניצלו באופן ציני את האירוע החגיגי של הקהילה הנוצרית, כשהדוקר מחופש לסנטה קלאוס, על מנת לרצוח את מנהיג הקהילה, שכל חטאו היה פעילות למען הקהילה עצמה", אמרה בתגובה עורכי הדין ענת בן זאב ומיטב דגן מפרקליטות מחוז ת"א בתום הדיון. "ההרשעה היום מלמדת כי גם כאשר נאשמים פועלים בתחכום רב ובמסווה, רשויות החקירה והתביעה פועלות בנחישות ומביאות להעמדתם לדין".

גבריאל קדיס נרצח ב-6 בינואר 2012 במהלך תהלוכת חג המולד ביפו. הרקע לרצח הוא סכסוך בין החשודים לבין קדיס בגין מינויו ליו"ר האגודה ופעילותו להשבת נכס ששוויו כ-10 מיליון שקלים לידי האגודה, נכס עליו השתלטו החשודים בשנים האחרונות.

מחקירת האירוע עלה כי רוצחו של קדיס לבש תחפושת של סנטה קלאוס - ודקר אותו למוות. מספר שעות לאחר האירוע, עצרו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב שישה חשודים והיום כאמור, הורשעו שלושה מהם.