השחיתות בנמל: חסן הואשם בשוחד

כתב אישום הוגש נגד 6 בכירים לשעבר בנמל אשדוד ובהם יו"ר ועד העובדים אלון חסן והמנכ"ל שוקי סגיס. לחסן מיוחסות שורת עבירות חמורות ובהן לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים וסחיטה באיומים. "פעלו לכאורה בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה"

נאשם בשוחד (פלאש 90)

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שישה נאשמים בפרשת נמל אשדוד - אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד העובדים בנמל, מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, דוד חסן, אורי בלטר, יניב בלטר וכן חברת "דנה לוגיסטיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום מייחס לאלון חסן עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

שוקי סגיס מואשם בעבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

דוד חסן, שותפו לעסקים של אלון חסן - שאינו עובד ציבור, מואשם בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (שוחד והלבנת הון), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, סחיטה באיומים, זיוף, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

שחיתות בנמל (יח"צ נמל אשדוד)

בעניינם של שלושת הנאשמים הנוספים בפרשה, שאינם עובדי ציבור: אורי ויניב בלטר וחברת "דנה לוגיסטיקה" - גובשו הסדרי טיעון, בהמשך להליכי השימוע שנערכו להם בפני ממלאת מקום פרקליט המחוז עו"ד עפרה לוי. לפי ההסדר, השלושה שהיו שותפיו לעסקים של אלון חסן, יודו ויורשעו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (שוחד), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ועוד. בנוסף, יניב בלטר וחברת דנה לוגיסטיקה יורשעו גם בהלבנת הון, עבירות מס ועוד.

במסגרת הסדר טיעון שגובש בין הפרקליטות לבין שלושה מהנאשמים, סוכם בין הצדדים כי יניב בלטר ירצה 18 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, חילוט רכוש בסך של 2.9 מיליון שקלים וקנס בסך 600 אלף שקלים. אורי בלטר ירצה במסגרת ההסדר שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס בסך 500 אלף שקלים. על חברת "דנה לוגיסטיקה" יושת חילוט בסך 600 אלף שקלים וקנס בסך 100 אלף שקלים.

"חסן ניצל מעמדו להשגת התקשרויות כספיות פסולות"

לדברי הפרקליטות, כתב האישום הוא "ציון דרך חשוב בכל הקשור לפעולתם המתואמת של גופי האכיפה לביעור נגע השחיתות שפשה בחברת נמל אשדוד, ובמסר הטמון בכך לסטנדרט ההתנהגות המצופה מעובדי חברות ממשלתיות ועובדי ציבור באשר הם".

"כתב האישום מתאר את התנהלותם ואת מעשיהם הפליליים של אלון חסן, יו"ר ועד העובדים בנמל דאז, ושל מנכ"ל הנמל דאז, שוקי סגיס, בצוותא עם יתר החשודים להפקת טובות הנאה אסורות לאלון חסן ולמקורביו, בהיקף של מיליוני שקלים, מפעילות תפעולית שהתנהלה בתחומי נמל אשדוד במהלך השנים 2013-2010", אומרים בפרקליטות. "זאת, בין היתר, על ידי ניצול מעמדו של חסן להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת דנה לוגיסטיקה, שבעליה היו קשורים אליו קשר הדוק".

על פי כתב האישום, בתקופה האמורה, איפשרו שוקי סגיס ואלון חסן לחברת דנה לוגיסטיקה, שהיא חברה פרטית המורכבת מבני משפחתו של אלון חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ומקורביו.