הקרב על השליש: האם קצב ישוחרר?

בפרקליטות ובשב"ס יבקשו מועדת השחרורים להשאיר את הנשיא לשעבר מאחורי סורג ובריח עד תום תקופת מאסרו וזאת בשל העובדה שלא התחרט, הודה או עבר שיקום בכלא. פרקליטיו של קצב יבקשו לשחררו ולנהוג בו כמו כל אסיר אחר ובעיקר בשל "מסכת הייסורים שעבר מאז הרשעתו"

ביום ראשון: הכרעה בעניין קצב (רויטרס)

ביום ראשון הקרוב יתכנסו חברי ועדת השחרורים על מנת לדון בבקשת קיצור עונשו של הנשיא לשעבר משה קצב. פרקליטיו של הנשיא לשעבר יבקשו מחברי הוועדה לנהוג בו כמו כל אסיר אחר, אך נדמה שאם אכן יעשו כן - קצב יישאר מאחורי הסורגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא לשעבר מתכוון לדבר בעצמו מול חברי ועדת השחרורים ולגולל בפניהם את "10 שנות הייסורים" שעבר, לטענתו. קצב יגיד כי הוא נענש דיו ושלא זכה להנחות למן הרגע הראשון לאחר הרשעתו.

פרקליטו של קצב, עורך הדין ציון אמיר, שוחח איתו מוקדם יותר היום וכעת הוא טוען: "קצב ואני מאמינים שעל פי הדין והפסיקה צריך לקצר את עונשו". למרות זאת, בשב"ס מעריכים כי הוועדה תדחה את בקשתו של קצב.

הטענה: עבר ייסורים (עזרי עמרם)

גם בפרקליטות יבקשו מוועדת השחרורים שלא לשחרר את קצב בטרם יירצה את כל עונשו. אנשי הפרקליטות יציגו בפני הוועדה טיעון המתסתמך על מקרה עבר בו אסיר בעל מאפייני עבירה דומים לזה של הנשיא לשעבר, לא זכה לקיצור עונש. כמו קצב גם אותו אסיר לא הודה, לא התחרט ולא עבר שיקום - ולכן גם לא שוחרר.