אישום: ניצב בדימוס חגי דותן הטריד מינית שוטרות

שופט בית המשפט המחוזי ושני קצינים בכירים לשעבר ידונו בכתב האישום המשמעתי שהוגש נגד מפקד מחוז חוף לשעבר. דותן הואשם ב-6 מקרים של התנהגות שאינה הולמת שוטר, 3 מהם בנסיבות של הטרדה מינית. סנגורו בתגובה: "היו מקרים בהם פנה באופן לא נבון לפקודות, כל שאר ההאשמות התבררו כעלילות"

כתב אישום משמעתי נגד חגי דותן (חדשות 2)

הפרקליטות הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד ניצב בדימוס חגי דותן בגין שורה של עבירות מין והתנהלות שאינה הולמת. דותן, שכיהן כמפקד מחוז חוף, פרש מתפקידו בעקבות תלונות שהגישו נגדו שוטרות בסוף חודש ספטמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום הוגש נגד דותן בבית הדין למשמעת של משטרת ישראל במסגרתו הואשם דותן בשישה מקרים של התנהגות שאינה הולמת שוטר. שלושה מהמקרים שבהם הואשם דותן הינם בנסיבות של הטרדה מינית.

בראש הרכב בית הדין למשמעת יעמוד שופט בית המשפט המחוזי לשעבר ולצדו יעמדו שני קציני משטרה בכירים לשעבר בדרגת ניצב. ההחלטה להעמידו לדין משמעתי בלבד ולסגירת התיק הפלילי הגיעה בעקבות הסדר שנחתם עם פרקליטיו לפיו הוא יודה בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום.

מח"ש: התיק הפלילי נסגר (פלאש 90/יונתן סינדל)

על פי כתב הקובלנה המשמעתית, שבעובדותיו הודה דותן, הוא פנה במספר הזדמנויות למספר שוטרות ששירתו תחת פיקודו, באמירות פוגעניות בעלות אופי מיני באופן שאינו הולם, בזמן שכיהן במגוון תפקידי פיקוד בכירים במשטרה.בין היתר אמר דותן לאחת השוטרות: "איך הייתי מת לנשק אותך", כך על פי כתב הקובלנה המשמעתית. באחד המקרים אף קיים דותן קשר אינטימי עם שוטרת שהייתה כפופה לו, תוך קבלת החלטות בעניינה.

במח"ש הסבירו כי ההחלטה להסתפק בהעמדה לדין משמעתי התקבלה מכמה סיבות: העובדה שדותן לקח אחריות על מעשיו בחלק מהמקרים כבר בשלב החקירה וחסך בכך את מעמד העדות מהשוטרות, העובדה שפרש מהמשטרה והעובדה שהסכים להודות בפרטי הקובלנה.

סנגורו של ניצב בדימוס דותן, עו"ד ליאור אפשטיין מסר:

"ראוי לכולנו לנסות לרגע להסתכל אחורה בתיק ולראות היכן אנו נמצאים כעת. התיק התחיל מחקירה מתוקשרת ובסערה עצומה שטלטלה את הארגון והציבור. מספרים, נתונים ועבירות פליליות מסמרות שיער, שדינם שנות מאסר ארוכות, נזרקו לחלל האוויר. אדם ששירת 34 שנים במדים, בעל משפחה סב לנכדים, איבד את כל עולמו ברגע אחד ופוטר מהחייל. מיד בתחילת החקירה מסר ניצב דותן לחוקריו כי לאורך שנות שירותו הארוך. בהחלט קרו בצער מקרים אחדים בהם פנה באופן מילולי לא נבון ולא ראוי לפקודות שלו. כל שאר החשדות היו עלילה ונותרו עלילה".

"התיק הפלילי נסגר והאירועים המתוארים בכתב האישום המשמעתי, שנוסחו מוסכם, והוא על דעת ההגנה, אינם חסרי משמעות אך מנותקים לחלוטין מעולם עבירות המין ושאט הנפש שבצהלה כל כך גדולה ניסו לשייך לניצב דותן. על עבירות המשמעת בהן מודה ניצב דותן הוא לקח אחריות החל מהיום הראשון בחקירה ובית בדין המשמעתי ישכלל העונש הראוי והנכון".