צפו: כספת המיליונים של פואד נחשפת

בלב החקירה נגד השר לשעבר בנימין בן אליעזר עמדה כספת בסניף בנק דיסקונט בי-ם. תחילה הוא הכחיש בכלל את קיומה, אחר כך טען כי יש בה רק כמה עשרות אלפי דולרים. לבסוף מצאו בה החוקרים כ-600 אלף דולרים. כך נראתה הפשיטה על הסניף

זה היה הסוד השמור של ח"כ לשעבר בנימין בן אליעזר - כספת המיליונים הסודית. לא ברור כמה כסף עבר בה במהלך השנים, וחוקרי המשטרה שפשטו על סניף בנק דיסקונט בירושלים לא הצליחו אפילו לגלות מה מקורם של הכספים שנתפסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבר אחד ברור - פואד ניסה הסתיר את הכספת. בחקירתו הראשונה, במהלכה חשב שעוד יוכל להמשיך במרוץ לנשיאות, הוא שיקר. ענה תחילה שאין לו כספת ומעולם לא הייתה. אחר כך, בעצת עורך דינו, הודה. "יש לי כספת", אמר לחוקרים. "יש בה 60-70 אלף דולר".

בן אליעזר שלח את פרקליטו דאז טל שפירא עם החוקרים לסניף בנק דיסקונט בירושלים. בכספת מצאו החוקרים מאות אלפי דולרים - נדמה שאף פעם לא צולמה כל בבהירות שחיתות לכאורה.

החוקרים ספרו חבילה אחר חבילה, ובכל חבילה 100 שטרות של 100 דולרים. כל חבילה נספרה 3 פעמים. החוקרים אף לבשו כפפות כדי שניתן יהיה אם יהיה צורך להפיק מהשטרות טביעות אצבע. באותה שעה חדר הכספות של הסניף הושבת.

בן אליעזר טוען גם היום שהכסף הזה כלל אינו שלו. בגרסה מאוחרת שמסר טען כי החזיק את הכסף בעבור בנו. באחרונה הגיש הבן בקשה להחזיר לרשותו את כספו. בינתיים, אושפז בן אליעזר לסירוגין בשל הידרדרות במצבו הבריאותי.

פרקליטו, עו"ד יעקב וינרוט, הגיש בקשה לעיכוב ההליכים המשפטיים נגדו. תשובתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט טרם התקבלה.

עורכי הדין וינרוט ועמית חדד מסרו בתגובה: "צר לנו שבזמן שבן אליעזר מתאושש לאחר אשפוז של שבועיים וצפוי להתאשפז שוב בזמן הקרוב, מודלפים צילומים מגמתיים ונבזיים שכל מטרתם להשפיע על הגורמים המקצועיים שעל שולחנם מונחת בקשה לעיכוב הליכים עקב מצבו הבריאותי של פואד".