אישום: ביצעה ברית מילה במספריים

אזרחית אריתריאה המתגוררת ב-8 השנים האחרונות בישראל, מואשמת שביצעה ברית מילה בבנה בן ה-4, ללא הכשרה מתאימה ובניגוד לכל דין. עפ"י כתב האישום, המעשה התגלה לאחר שהבן חזר לגן הילדים וסיפר לגננת על המעשה

אילוסטרציה (רויטרס)

כתב אישום הוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אישה בת 36, שביצעה בביתה ברית מילה לבנה הפעוט בן ה-4, עם מספריים. מיוחסות לה עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, תקיפת קטין או חסר ישע, התעללות בקטין או בחסר ישע והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, הנאשמת - אזרחית אריתריאה המתגוררת באילת, שוהה בישראל מזה כשמונה שנים. ילדיה הוצאו בעבר ממשמורתה על ידי שירותי הרווחה מספר פעמים, בשל מצבי סיכון והזנחה. כשבועיים לפני שבוצע המעשה המיוחס לה, שבו הילדים לחזקתה.

לפני כשבוע וחצי, בזמן ששהתה עם ילדיה בביתם, החליטה הנאשמת לבצע מילה בבנה, בעצמה, ללא הכשרה מתאימה ובניגוד לכל דין. לטענתה, מדובר במנהג מקובל באריתריאה. לאחר המעשה היא השאירה את בנה הפצוע בבית במשך כארבעה ימים ונמנעה מלפנות לקבלת טיפול רפואי.

המעשה התגלה רק לאחר שהנאשמת החזירה את בנה לגן הילדים, שם הוא סיפר לגננת אודות המעשה - והגננת דיווחה על כך מיד לרשויות הרווחה. השוטרים שהגיעו להוציא שוב את ילדיה מחזקתה נתקלו בהתנגדות אלימה מצדה. על פי כתב האישום, הנאשמת צעקה, בעטה, נשכה את בתה התינוקת ואף הכתה את אחת השוטרות.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמת עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.