נהג מונית חטף בת 7 - וביצע בה מעשה מגונה

בית המשפט הרשיע היום את יוסף כהן, נהג מונית מירושלים, שפיתה ילדה על מנת לעלות לרכבו - והסיע אותה למקום מבודד בו ביצע בגופה מעשה מגונה. בפרקליטות בירכו על ההחלטה: "עדותו של הנאשם נמצאה בלתי מהימנה ושקרית"

יוסף כהן בבית המשפט, ארכיון

פיתה בת 7, חטף וביצע מעשה מגונה: יוסף כהן, נהג מונית מירושלים, הורשע היום (שני) בחטיפה ובעבירת מין בקטינה. בדצמבר 2014 הוא אסף בתחנת הסעות באשדוד את הילדה ליער סמוך לבית שמש - שם תקף אותה מינית. בית המשפט קבע כי גרסתה של הילדה הייתה אמינה, בעוד בגרסתו של כהן נמצאו "חורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר דיון בכל העדויות ושמיעת ההוכחות, הרשיע בית המשפט את כהן בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום - חטיפה ומעשה מגונה בקטינה. על פי כתב האישום שהוביל להרשעה, הילדה סירבה לעלות לרכב והנהג שכנע אותה לחזור בה תוך שהוא אומר לה: "רוצה שוקולד? כדאי לך. בואי ואביא לך". לאחר שהשתכנעה, עלתה עמו למונית - והתיישבה במושב הסמוך לו.

נהג המונית יצא מהעיר ונסע לכיוון ירושלים - עד שהגיע ליער צרעה, שם עצר את הרכב. בשלב הזה ביקש מהילדה לעבור למושב האחורי - ומיד לאחר מכן עשה זאת בעצמו. אז החל לנשק אותה בפיה ולגעת באיבריה המוצנעים, תוך שהוא מפשיל את הגרביונים שלבשה.

תיעוד: כך נמלט הנהג לאחר החטיפה

הילדה הושארה לבדה ביער מבוהלת ובוכה

לאחר שסיים לבצע בה את זממו, הוציא את הילדה מהרכב ואמר לה: "חכי פה, אני תכף בא". לאחר מכן נמלט כהן מהמקום, בעוד הילדה נשארה לבדה בתוך היער, כשהיא מבוהלת ובוכה. היא החלה ללכת לכיוון הכביש כשהיא זועקת: "תעזרו לי", "תצילו אותי". נהגת שהבחינה בה עצרה, אספה אותה ברכבה, התקשרה לסבתה - והזעיקה את המשטרה.

"הנאשם פיתה את המתלוננת באמצעי תרמית, כפה עליה ללכת מן המקום שבו היא נמצאת, וביצע בה, בהיותה קטינה שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, מעשים מגונים, שלא בהסכמתה החופשית, לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים", נכתב בכתב האישום. הדיונים על עונשו של כהן יחלו בחודש הבא.

"הראיות מצביעות על חפותו של הנאשם"

עו"ד עינת בלנרו, תובעת במשפט מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), בירכה על ההחלטה: "בית המשפט האמין למתלוננת, מצא את עדותה קוהרנטית ועקבית, וכן מצא חיזוקים נוספים לעדותה. מנגד, קבע בית המשפט כי עדותו של הנאשם נמצאה בלתי מהימנה ושקרית. הפרקליטות מביעה שביעות רצון מהכרעת הדין בתיק זה, אשר אין מקום להכביר מילים אודות חומרתו החריגה".

סנגורו של הנאשם עו"ד אריאל עטרי אמר בעקבות ההחלטה להרשיעו כי "אנו מכבדים את החלטת בית המשפט אך סבורים שהראיות מצביעות על חפותו של הנאשם ולא להיפך. ראוי לזכור כי בתגובתה הספונטנית של הילדה היא טענה שלא היתה נגיעה בעלת אופי מיני וכך גם הגרסאות שמסרה בשעות הראשונות".

לטענת הסנגור, "רק לאחר שאביה שוחח עימה מספר שעות שינתה הילדה את גרסתה וטענה לנגיעות בעלות אופי מיני. האב זומן לעדות ע"י הפרקליטות ולאחר ששמעו את עדותו החליטו שם שעדיף שבית המשפט לא ידע מה התרחש באותן שעות ובחרו לא להעידו בבית המשפט. כך נוצר חור שחור שיש בו להסביר, לטעמנו, את הדרך שבה נולדה הטענה המאוחרת בדבר מעשים מגונים".