"לא אקבל החלטה על שחרור קצב"

הפרקליטות העבירה לידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את כלל החומר הדרוש לקבלת החלטה בעניין עמדת המדינה בסוגיית שחרורו המוקדם של הנשיא לשעבר שהורשע באונס. מנדלבליט הודיע כי לא יקבל החלטה בנושא בשל היכרותו המוקדמת עם קצב

היועמ"ש לא יכריע בסוגיה, קצב (רויטרס)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש להימנע מקבלת החלטה בעניין בקשתו של  משה קצב לשחרור מוקדם. מנדלבליט הסביר כי הסיבה לכך הינה היכרותו המוקדמת עם הנשיא לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת השחרורים שליד בתי הסוהר צפויה להתכנס בעוד כשבועיים כדי להכריע בעניין בקשתו של הנשיא לשעבר קצב לקצר את מאסרו בשליש. בעקבות בקשתו של קצב בפרקליטות עוסקים בשבועות האחרונים בגיבוש עמדת המדינה שתוצג בפני הוועדה.

אתמול (רביעי) התכנסו בכירי הפרקליטות בלשכתו של פרקליט המדינה שי ניצן לישיבה ארוכה שבה נשקלה עמדת המדינה בנושא. בסיומה של הישיבה הוחלט להעביר את החומר ועמו ההכרעה ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. יחד עם זאת, הערב נודע לחדשות 2 כי היועץ מנדלבליט שבשל היכרות מוקדמת בינו ובין קצב הוא מבקש להימנע מלקבל את ההחלטה בתיק. 

היועץ מנדלבליט, ארכיון (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

הנשיא לשעבר קצב נידון לשבע שנות מאסר לאחר שהורשה בבביצוע אונס ועבירות מין נוספות. קצב, שנמצא בתאו בכלא מעשיהו, ריצה כבר ארבע שנות מאסר מתוך העונש שנגזר עליו.

הנאנסת, א' ממשרד התיירות העבירה באחרונה מכתב לוועדת השחרורים ובו היא מבקשת מהוועדה שלא לקצר את מאסרו של קצב בשליש. קצב מצדו, לא הביע חרטה על מעשיו לאורך כל הדרך, החל מחקירתו ועד לרגעי כליאתו ואף לא הודה בהם.