שנתיים מאסר למחבר "מלכות הזדון"

בימ"ש השלום ברחובות גזר עונש מאסר על משה חיים אורבך, האיש שעומד מאחורי המסמך המעודד ומדריך כיצד לפגוע בערבים. "רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא בוצע באופן דומה לנכתב במסמך", נטען בגזר הדין

אילוסטרציה (חדשות 2)

עונש מאסר למחבר "מלכות הזדון": בית משפט השלום ברחובות גזר שנתיים מאסר בפועל על משה חיים אורבך, שהורשע בחיבור מסמך בו פירט את דרכי הפעולה לפגיעה באוכלוסייה הערבית. הוא הורשע בעבירות של המרדה, החזקת פרסום הסתה לאלימות או טרור ובהחזקת פרסום גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר במסמך חריף וקיצוני שכל כולו הסתה עבריינית והנחיה לנקיטת אלימות כלפי האוכלוסייה הערבית בישראל", נכתב בגזר הדין. "המסמך הדריך כיצד לבצע פעולות אלימות קשות, לרבות הצתת בתים, וכיצד לחמוק מעונש".

בגזר הדין אף נטען כי רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא בוצע באופן הדומה למתואר במסמך המטריד. "ניתן לקבוע בסבירות גבוהה כי לו היה המסמך מופץ בין פעילי תג מחיר, היה הדבר מוביל לשפיכות דמים".

הבית בכפר דומא לאחר הרצח (Miriam Alster/FLASH90)

בהחלטתם קבעו השופטים כי המסמך הזה הוא רק חלק מתוך "תכנית רחבת היקף", שלא נכתב יש מאין. המסמך, כתבו עוד, "קורא להקמת תאי טרור קטנים, נפרדים, ממודרים האחד מהשני". אורבך, כתבו השופטים, "פעל בערוצים חשאיים להקמת מחתרת יהודית נגד השלטון בישראל".

השופטים ציינו כי אף על פי שהמסמך לא הופץ ברבים, עדיין ניתן לקבוע כי הפצתו הייתה מובילה לנקיטת מעשים אלימים מאד. עוד הם ציינו כי יש לשפוט את אורבך לחומרה בשל העובדה כי הוא "לא הודה, לא הביע חרטה, דבר המלמד כי הסיכון להישנות התנהגות עבריינית עדיין קיים".