הואשמה ברצח אחותה: "רוצה שתמות"

שירי סובול ובן זוגה דוד ערן הואשמו ברצח התאומה של שירי, הילי ז"ל. כתב האישום מתאר איך תכננו השניים את הרצח מראש והצטיידו בכפפות, סכינים ובגדים להחלפה. דוד דקר את הילי 130 פעם בזמן ששירי צופה מהצד

שירי סובול ובן זוגה דוד ערן הואשמו הבוקר (חמישי) ברצח אחותה התאומה של שירי, הילי סובול. על פי כתב האישום, השניים קשרו קשר במטרה לגרום למותה של הילי, ולאחר שנכשלו פעמיים החליטו לבצע את המעשה בדירת המשפחה. בנוסף, השניים הואשמו בקשירת קשר לביצוע פשע וכן בשיבוש הליכי משפט.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שירי סובול התלוננה בפני ערן פעמים רבות על אחותה, ושלחה לו מסרונים בהם כתבה, בין היתר: "נמאס לי לגור עם המשוגעת הזו", "שתמות, זה מה שאני רוצה" ו-"הלוואי שערבי או מחבל ידקור אותה". כך, על פי כתב האישום, נטעה אצלו את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה במטרה שתפסיק לפגוע בה, וכן בקשר הרומנטי בין השניים.

שירי סובול בביהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)
מכתב האישום עולה כי השניים הצטיידו לקראת האירוע במספר סכינים, כמו גם בכפפות, בגדים להחלפה ומגבונים לניקוי הזירה. ערן הוא זה שביצע את הרצח בעצמו, ודקר את הילי 130 פעמים, ושירי התקשרה למשטרה ומסרה דיווח כוזב לפיו אחותה נדקרה על ידי זר. בהמשך סייעה לערן להתנקות, להחליף בגדים ולהסתתר בחדרה של אימן של התאומות.

עד שהגיעו השוטרים לזירה הוציאה שירי את ידית דלת החדר מבחוץ, על מנת למנוע כניסה לחדר, והסתירה את בגדיו של ערן כמו גם את הסכינים והכפפות. סכין נוספת החביאה שירי מאחורי ארון. לאחר מכן השניים תיאמו גרסאות, וסיכמו כי ידווחו כי ערבי דקר את המנוחה ואילו ערן ניסה לסייע לה.

המחלוקת: מידת המעורבות של האחות

לפני הגשת כתב האישום, בצוות החקירה היה ויכוח סביב סעיפי האישום נגד שירי: חלק מהחוקרים סברו שיש מספיק ראיות המאפשרות להאשימה בשידול לרצח או ברצח, אבל הפרקליטה המלווה, עורכת הדין זהר דולב, סברה אחרת. בכיר במשטרת מחוז תל אביב אמר כי מדובר במחלוקת רגילה בתיקים מסוג זה. עם זאת, הייתה תמימות דעים על כך שערן יואשם ברצח.

ערן דוד בביהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)

פרקליטו של דוד ערן, עורך דין ששי גז, אמר על כתב האישום כי "צריך לעיין בחומר הראיות ולקרוא אותו היטב. את המלחמה לא מנהלים בתקשורת, אלא בבית המשפט. נקרא את החומר, נלמד אותו ונביא את תגובתנו במקום הראוי שהוא בית המשפט".

סנגורה של שירי סובול, עורך דין גיל פרידמן, מתח ביקורת על המשטרה והפרקליטות. "המשטרה הייתה להוטה בכל דרך לנסות ולהכניס את אחותה לתיק למרות שאין לה חלק בעניין הזה", האשים, "כשקוראים את כתב האישום רואים מנסים לייחס לה רצח על סמך מסרונים שהיא כתבה כמה חודשים מראש. אני חושב שזה הזוי לבוא ולקשור אותה בגלל הסיוע לאחר מעשה גם לידיעה לפני המעשה", הוסיף, "זה מרחיק לכת. אין לי ספק שבסופו של דבר היא לא תורשע ברצח או בעברות שנלוות לה".

פרידמן הוסיף כי שוחח עם המשפחה. "אי אפשר לתאר את הכאב של המשפחה", סיפר, "ציפינו לבשורות יותר טובות, ככה התרשמנו בימים האחרונים. לצערנו החליטה הפרקליטות לפתוח את עבירת הרצח לדברים שלא היו קודם. אין ספק שהיא לא הייתה מעורבת באירוע של הרצח עצמו הפרקליטות הלכה דרך מאוד ארוכה - אני לא מכיר שום סיטואציה שבה מגישים במצב כזה כתב אישום על רצח".

מנגד, הבהירה נציגת פרקליטות מחוז תל אביב, עורכת הדין זהר דולב, כי "הייתה לשירי מעורבות בתכנון המוקדם של הרצח, בכך שהיא נטעה בו את הרעיון והצורך והרצון לרצוח. המעשים שלה בזמן הרצח - הצפייה בו והדיווח שזה מישהו זר שהיא לא מכירה - כמו גם מעשים שלה אחרי הרצח מלמדים על המעורבות שלה ברצח".