17 שנות מאסר נגזרו על מחבל שדקר לוחם מג"ב

יאסר טרוה בן ה-21 מחברון הגיע בחודש יוני לאזור שער שכם בירושלים במטרה לרצוח שוטר או לוחם מג"ב. לאחר כמה דקות הבחין בלוחם רז ביבי, התקרב אליו מאחור ודקר אותו פעמים רבות בכל חלקי גופו. ביבי שהצליח להדוף את טרוה ולירות בו אושפז בבית החולים במצב קשה. בנוסף לעונש המאסר, יפצה טרוה את ביבי ב-40 אלף ש"ח"

17 שנות מאסר למחבל שדקר לוחם מג"ב

בית המשפט המחוזי בירושלים הטיל הבוקר (רביעי) 17 שנות מאסר בפועל על יאסר טרוה מחברון. טרוה הורשע בניסיון לרצח והחזקת סכין, וזאת לאחר שתקף ודקר את לוחם מג"ב רז ביבי בחודש יוני האחרון בשער שכם בירושלים. בנוסף בית המשפט הורה לו לפצות את ביבי בסכום של 40 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, יאסר טרוה בן ה-21 היה חבר בתא סטודנטים של ארגון החמאס ובמהלך השתתפותו בפעילויות של התא החליט לבצע פיגוע חבלני ולרצוח שוטר ישראלי. בחודש יוני הגיע מביתו שבחברון לאזור שער שכם בירושלים, כשברשותו סכין ובכוונתו לרצוח שוטר ומתוך ידיעה שהדבר יגרום למותו שלו.

בשעת בוקר מוקדמת פגש המחבל בשוטר מג"ב רז ביבי ותקף אותו מאחור. הוא דקר אותו פעמים רבות בראש, בחזה בגב ובכתף וגרם לו לחבלות חמורות. ביבי נאבק עם טרוה, הצליח להדוף אותו וירה בו מספר פעמיים בטרם.

זירת הפיגוע בשער שכם

לאחר המאבק, איבד השוטר את הכרתו והובהל לבית החולים כשהוא ללא הכרה וללא לחץ דם, שם נותח בליבו והיה מאושפז במשך 12 ימים. כתוצאה מהמעשים נגרם ללוחם שיתוק באחד ממיתרי הקול, פגיעה עצבנית בכתף שמאל, הגורמת למגבלות להנעת מרפק ושורש כף היד.

"חזרתי לשירות לפני כארבעה חודשים, אחרי שיקום של פיזיותרפיה" אמר ביבי בפני השופט. "חזרתי לעבודה משרדית כי יש לי פגיעות מהאירוע שחלקן עדיין בשיקום. אני לא יכול להרים את היד וזה כרגע בטיפול, וזה דבר שמגביל אותי ביום יום, אני לא יודע אם היד תוכל לחזור לתפקד".

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה של ניסיון רצח, בעבירה של כניסה לישראל בניגוד לדין ובעבירה של החזקת סכין. במסגרת ההליך המשפטי, הצדדים הגיעו להסדר טיעון במסגרתו תוקן כתב האישום והוסכם כי ייגזרו על המחבל 17 שנות מאסר בפועל ופיצוי למתלונן בסך 40 אלף שקלים.