אישום נגד אסיר העולם שברח מביה"ח

ירון סנקר בן ה-41 אושפז בנובמבר האחרון לאחר שפצח בשביתת רעב. למרות שהיה תחת אבטחה כבדה ואף נאזק למיטתו, הצליח לחמוק מבית החולים, כשהוא גונב בדרך את ארנקו של אחד השומרים. לאחר שהצליח להגיע לבאר שבע, הבחין בו מאבטח עירני ששמע על האסיר הנמלט - והצליח להכניע אותו ולהחזירו למעצר

שבת רעב, אושפז - ונמלט

כתב אישום בגין בריחה ממשמורת חוקית וגניבה הוגש היום (רביעי) לבית המשפט השלום בראשון לציון נגד ירון סנקר. סנקר מואשם בכך שנמלט ממאסר בעת ששהה בבית החולים "אסף הרופא" כתוצאה משביתת רעב בה פצח.

סנקר הצליח לחמוק תחת עיניהם של שלושה שומרי שב"ס, חרף העובדה שהיה אזוק למיטתו. תוך ניצול חוסר תשומת לב השומרים השתחרר סנקר מהאזיקים שכבלו אותו ונטל את ארנקו האישי של אחד השומרים - אז נמלט מהמקום דרך החלון, לאחר שכיסה את מיטתו בשמיכה כך שייראה כאילו הוא עדיין שוהה בה.

תוך זמן קצר הבחינו השומרים כי סנקר נעלם ודיווחו על כך, אך סנקר הצליח להיכנס למונית, ממנה ביקש להסיעו לבאר שבע. סנקר הבטיח כי בעת ההגעה לעיר תשלם דודתו - אליה אף צלצל מהדרך - עבור הנסיעה, אך הנהג היה חשדן ובחר להורידו בסמוך לתחנה המרכזית בראשון לציון. סנקר עלה על מונית נוספת וביקש כי תיקח אותו לבאר שבע, אך לאחר ששמע ברדיו דיווח על בריחתו ביקש מהנהג לשנות את יעד הנסיעה לקריית גת, שם ישלם עבור הנסיעה חברו. עם הגיעם לעיר, נמלט סנקר מהמקום מבלי לשלם.

חדר בית החולים (חדשות 2)

הערים על 3 שומרים (חדשות 2)

למחרת, בשעות הקטנות של הלילה, הגיע סנקר לתחנה המרכזית בבאר שבע. מאבטח, שחשד כי סנקר הוא האסיר הנמלט עליו דווח בחדשות, ביקש ממנו להזדהות באמצעות תעודת זהות - אך זה סירב וברח מהמקום בריצה. המאבטח פתח במרדף ותפס את סנקר. כאמור, היום הוגש נגדו כתב אישום בפרשה.