מאסר עולם לרוצח איציק אלגבי ז"ל

לפני כ-4 שנים דקר למוות עמאר אבו דקה את המנוח שהפתיע אותו כשפרץ לביתו. רק שנה לאחר המקרה פוענח הרצח וכעת גזר בית המשפט עונש של מאסר עולם על הנאשם. בנוסף יידרש לשלם אבו דקה פיצויים למשפחתו של המנוח

נרצח במהלך שוד בביתו. יצחק אלגבי ז"ל

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (שלישי) עונש של מאסר עולם על עמאר אבו דקה, שהורשע מוקדם יותר החודש ברצח יצחק אלגבי בשנת 2012 באביחיל. כמו כן קבע בית המשפט כי הנאשם יישלם פיצוי בסך כולל של 688 אלף שקלים למשפחת המנוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באוקטובר 2012 נרצח יצחק אלגבי בביתו שבמושב אביחיל. רק לאחר שנה פוענח הרצח, שבוצע על ידי כנופיית פורצים פלסטינים ועמאר אבו דקה הורשע בביצוע הרצח. עם מתן ההחלטה אמרה התובעת, עו״ד יעל בן שמואל מפרקליטות מחוז מרכז כי ״אבו דקה, יחד עם אחרים, פרצו לבית המנוח במטרה לגנוב את רכושו. בעת ששהו בבית, נכנס המנוח לבית כדי להביא לחם לארוחת הערב שסעד עם משפחתו בבית הסמוך, והפתיע את הפורצים. הנאשם דקר את המנוח בחזהו באמצעות מברג והחבורה נמלטה מהמקום".

עוד הוסיפה התובעת כי "בית המשפט אימץ היום את עמדת הפרקליטות וגזר על אבו דקה עונש מאסר עולם, וכן קבע פיצוי משמעותי למשפחת המנוח".

ניסיון שוד שהסתיים ברצח

רצח אלגבי פוענח ביולי 2013, לאחר שהתברר כי כנופיית פלסטינים מטול כרם ובה ארבעה חברים פרצו לביתו שבמושב אביחיל, הסמוך לנתניה. מכתב האישום עלה כי בערב ה-22 באוקטובר 2012, אסף מרואן עמאר ברכבו את הנאשמים האחרים מהעיר טייבה - עמאר אבו דקה, האדי מוסא ו-א', עמו חתמה הפרקליטות על הסכם עד מדינה בתמורה להפללת חבריו. במהלך הנסיעה הנחה א' את מרואן להגיע למושב אביחיל הנמצא בסמוך לכביש החוף.

זירת הרצח

הנאשמים וא' הגיעו ליחידת הדיור של אלגבי ז"ל, אז פרץ אחד מהם את החלון, נכנס פנימה ופתח את הדלת לשניים האחרים. בדיוק באותה עת יצא אלגבי מביתו וצעד לכיוון יחידת הדיור כדי לקחת כיכר לחם לארוחת הערב בביתו. בהגיעו ליחידת הדיור, הפתיע אלגבי את הנאשמים וא' כאשר הבחין בדלת הבית הפתוחה.

אלגבי אחז בחולצתו ובצווארו של אחד הנאשמים על מנת למנוע ממנו לצאת מיחידת הדיור. במהלך המאבק דקר אבו דקה באמצעות מברג את אלגבי בבית החזה ואחר חבט בראשו באמצעות מברג שהיה בידו. כתוצאה מהמאבק ומהדקירה העמוקה בבית החזה, נגרם לאלגבי נזק חמור בנוסף לפציעות וחבלות בראש, בזרועות ובכתף ימין והוא נפל בפתח יחידת הדיור ונפטר כעבור זמן קצר, בשל איבוד דם רב.

לאחר נפילת אלגבי ז"ל, נמלטו הנאשמים מהמקום למסעדה בבאקה אל גרביה. במהלך הנסיעה, שטפו את המברג שהיה מגואל בדמו של אלגבי ולאחר מכן, ישבו לאכול במסעדה. לאחר שסיימו ביקשו ממרואן להסיעם לעיר חדרה בשל רצונם להמשיך ולבצע התפרצויות נוספות באותו ערב.