רצח הילי סובול ז"ל: הצהרת תובע הוגשה נגד דוד ערן

לבית משפט השלום בת"א הוגשה הצהרת תובע נגד דוד ערן, החשוד המרכזי ברצח הילי סובול ז"ל בחודש שעבר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של ערן ב-5 ימים נוספים. הוא צפוי להיות מואשם ברצח, שיבוש ראיות ובקשירת קשר לביצוע פשע

יואשם ברצח. דוד ערן בביהמ"ש

המשטרה הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בת"א הצהרת תובע נגד דוד ערן, בן זוגה של שירי סובול החשוד ברצח אחותה הילי בחודש שעבר. הפרקליטות מתכוונת להאשים את ערן ברצח, קשירת קשר לביצוע פשע, השמדת ראיות והחזקת אגרופן וסכין בניגוד לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של ערן בחמישה ימים נוספים. במשטרה הסבירו כי ישנו חשש שישבש את החקירה וכי הוא מהווה סכנה לציבור. בנוסף טוענים במשטרה כי לא ניתן לקיים את החקירה אלא אם כן הוא נמצא במעצר.

אתמול הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד שירי סובול בגין סיוע לרצח אחותה התאומה הילי, בביתה שבשכונת נחלת יצחק בתל אביב ב-18 בפברואר. היא תואשם בסיוע לאחר מעשה ושיבוש הליכי משפט.

עו"ד פרידמן, פרקליטה של סובול, ביקש לקצר את מעצרה: "הפרקליטות עבדו בפרך ועשו עבודה, הכל כדי לקשור אותה למרות שלדעתי היא אינה קשורה לאירוע בכלל. כל יום במעצר קשה לנו מאוד. מאוד קשה לה והיא נמצאת לבד בתא. מסתכלת על השמיים ואין לה מה לעשות. אני לא רואה סיבה להאריך את המעצר שלה זה המון ימים. אבקש ממש להתחשב בה".

נציג המדינה התנגד: "חומר הראיות גדול, זו העבירה הכי חמורה בספר החוקים". "שיתפנו פעולה. למה היא צריכה עוד 5 ימים במעצר? היא במצב ממש קשה", הוסיף סניגורה של סובול. לבסוף האריך את המשפט את מעצרה בארבעה ימים.

שירי סובול בבית המשפט. ארכיון

בצוות החקירה היה ויכוח סביב סעיפי האישום נגד האחות. חלק מהחוקרים סברו שיש מספיק ראיות המאפשרות להאשימה בשידול לרצח או ברצח, אבל הפרקליט המלווה סבר אחרת. בכיר במשטרת מחוז ת"א אמר כי מדובר במחלוקת רגילה בתיקים מסוג זה.

לגבי בן זוגה של סובול, דוד ערן, הייתה תמימות דעים על כך שיואשם ברצח. דובר משטרת מרחב יפתח אמר כי "אין מחלוקת בינינו לבין הפרקליטות תפקידה של המשטרה לחקור ושל הפרקליטות לתרגם את החומרים לכתב אישום".

נגד שירי סובול מתכוונת המשטרה להגיש בקרוב כתב אישום בגין שיבוש הליכי משפט ובסיוע לאחר מעשה, ונגד דוד ערן הסעיף יעמוד על רצח ושיבוש הליכים. גורמים המעורים בחקירה סיפרו לחדשות 2 Online כי "מהיום הראשון לא היה ספק שהוא יואשם ברצח" וכי המחלוקת נגעה למידת מעורבותה של האחות שירי.

הילי סובול ז"ל (פייסבוק)

צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב יפתח של המשטרה אסף במהלך החקירה ממצאים ששרטטו תמונה שלפיה שירי סובול הייתה מעורבת פעילה ברצח, אך עם התקדמות החקירה ואיסוף ממצאים נוספים - בהם עדויות של חברותיהן של התאומות יחד עם סרטונים ומסרונים שנמצאו בטלפונים הסלולריים של השניים - התקבלה התמונה שלפיה "דוד ערן היה אובססיבי כלפי שירי" והאמין כי אחותה הילי "עשתה הכול על מנת להרוס את מערכת היחסים בין השניים", בעוד ששירי ניסתה להראות לו דווקא כי אחותה אינה מתנגדת לקשר.

מאז יום הרצח שמר דוד ערן על שתיקה, אך צוות החקירה המיוחד הצליח לאסוף ממצאים פורנזיים, בין היתר דגימות דנ"א שנלקחו מהסכין שבה לכאורה נדקרה הילי סובול למוות. גם שירי סובול לא שיתפה פעולה בחקירתה ונקטה קו הגנה אחיד שבה הדגישה שוב ושוב כי היא אינה הייתה מודעת על כוונותיו של בן זוגה.

עורכי הדין שמייצגים את דוד ערן, ששי גז ושירן גולברי, אמרו לאורך כל החקירה כי מרשם אינו קשור לרצח, ואילו עורך הדין גיל פרידמן, המייצג את שירי סובול, מסר כי "אם הייתה יודעת על כוונתו של ערן דוד לרצוח את אחותה התאומה - הייתה עושה הכול על מנת למנוע. היא האמינה לו באמת ובתמים כשאמר לה שמחבל דקר את אחותה".