נדחתה הבקשה לביטול ההסדר עם פרץ

בית המשפט קבע כי לא יבוטל הסדר הטיעון בין רשות המסים לבין הזמר, וזאת למרות טענת הרשות על כך שהפר את תנאיו. במסגרת הסדר הטיעון פרץ הודה והורשע בהעלמת מס בהיקף של מאות אלפי שקלים

משה פרץ (ארכיון) (יוסי זליגר / פלאש 90)

תפנית נוספת בפרשת משה פרץ: בית משפט השלום ברמלה דחה הערב (ראשון) את בקשת רשות המסים לחזור בה מעסקת הטיעון שנחתמה עם הזמר, שהודה והורשע בהעלמת מס בהיקף של מאות אלפי שקלים. ברשות המסים טענו בבקשה דחופה כי פרץ הפר את תנאי ההסכם ובשל כך דרשו לבטלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בקשת המאשימה לחזור בה מההסדר טרם הכרעת הדין אינה דומה למצב שבו היא מבקשת לחזור בה לאחר הכרעת הדין", קבע השופט.

בנימוקי בקשת הביטול, שהגישה הלשכה המשפטית של מחוז המרכז ברשות באמצעות עו"ד אילן צור, הובהר כי תנאי הסדר הטיעון שנועד לחסוך זמן שיפוטי יקר מבית המשפט, קובעים כי משה פרץ יודה ויורשע על פי הודאתו זו בעבירות של העלמת הכנסות, תמורת מחיקת מספר סעיפי חיקוק מכתב האישום.

אלא שלטענת הרשות, בעת הדיון בבית המשפט ביום חמישי האחרון, ביקש עורך דינו של פרץ לשלוח את הזמר לתסקיר שירות מבחן, בין היתר לצורך בחינת האפשרות לביטול ההרשעה - דבר המהווה הפרה יסודית של הסדר הטיעון. ברשות הבהירו כי הצעד מנוגד למו"מ שהתקיים בין הצדדים ולהסכמת הנאשם עצמו ובאי כוחו טרם הדיון בבית המשפט, מה שהוביל לעתירת הרשות לצורך השבת כתב האישום המקורי על כנו.

עו"ד אפרים דמרי

ממשרדו של פרץ נמסר בתגובה: "בניגוד להודעת רשות המיסים, האמן לא חרג מהסכם הטיעון שנחתם ביום חמישי האחרון בין הצדדים: נציגת רשות המיסים עו"ד מירי בן ארדיטי ועורכי דינו של האמן אלי כהן, אפרים דמרי, חובב דמרי, איריס טוביאנה וגילי כהן. שני הצדדים הסכימו בפני כבוד השופט הישאם אבו שחאדה על הגשת כתב אישום מתוקן, ובאותו מעמד הורה כבוד השופט, לבקשת הסנגורים, על קבלת תסקיר שיבחן בין היתר את ביטול ההרשאה. בשל כך, תמוהה העובדה כי רשות המיסים שינתה את דעתה ומבקשת כעת לבטל את הסדר הטיעון אותו הכינה ועליו חתמה ביום חמישי האחרון".

הפרקליטות: נדרוש מאסר בפועל

בכתב האישום שהוגש נגד פרץ נטען כי הוא ואמרגנו אמנון זנדני ניהלו עסק אמרגנות והפקת אירועים במסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. פרץ מואשם כי הוא ואמרגנו הוציאו חשבוניות מס בגין ההופעות בסכום הנמוך מזה ששולם לו בפועל ובמקרים אחרים, לא הוציאו חשבוניות מס כמתחייב ולא דיווחו על ההכנסות הללו כלל.

לקראת שלב הטיעונים לעונש, הבהירו בפרקליטות כי הם צפויים לדרוש עונש של מאסר בפועל לזמר. "לאור חומרת העבירות וסכום ההכנסה שהושמטה עמדתנו תהיה למאסר בפועל", מסר נציג המדינה בדיון. במסגרת הסדר הטיעון הודה פרץ כי בשיטה זו העלים הכנסות מהופעותיו בהיקף של כמיליון שקלים בין השנים 2007 ל-2009, וכן מע"מ בסכום של 140 אלף שקלים. הודאתו הגיעה לאחר שאמרגנו הודה והורשע אף הוא במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים, לפני כשנה וחצי בעבירות אלו ונוספות.