רצח התאומה: הצהרת תובע נגד שירי סובול

בבית המשפט הוגשה הצהרת תובע נגד שירי סובול. סובול צפויה להיות מואשמת בסיוע לאחר מעשה ושיבוש הליכי משפט. פרקליטה: "היא במצב קשה מאוד". בימים הקרובים תוגש הצהרת תובע גם נגד בן זוגה של סובול דוד ערן, שיואשם ברצח: "היה אובססיבי כלפי שירי, חשב שהילי מסכסכת"

הילי סובול (פייסבוק)

המשטרה הגישה הבוקר (ראשון) הצהרת תובע נגד שירי סובול בגין סיוע לרצח אחותה התאומה הילי, בביתה שבשכונת נחלת יצחק בתל אביב ב-18 בפברואר. כפי שפורסם בחדשות 2 אמש, הוא תואשם בסיוע לאחר מעשה ובשיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד פרידמן, פרקליטה של סובול, ביקש לקצר את מעצרה: "הפרקליטות עבדו בפרך ועשו עבודה הכל כדי לקשור אותה למרות שלדעתי היא אינה קשורה לאירוע בכלל. כל יום במעצר קשה לנו מאוד. מאוד קשה לה והיא נמצאת לבד בתא. מסתכלת על השמיים ואין לה מה לעשות. אני לא רואה סיבה להאריך את המעצר שלה זה המון ימים. אבקש ממש להתחשב בה".

נציג המדינה התנגד: "חומר הראיות גדול, זו העבירה הכי חמורה בספר החוקים". "שיתפנו פעולה. למה היא צריכה עוד 5 ימים במעצר? היא במצב ממש קשה", הוסיף סניגורה של סובול. לבסוף האריך את המשפט את מעצרה בארבעה ימים.

בצוות החקירה היה ויכוח סביב סעיפי האישום נגד האחות. חלק מהחוקרים סברו שיש מספיק ראיות המאפשרות להאשימה בשידול לרצח או ברצח, אבל הפרקליט המלווה סבר אחרת. בכיר במשטרת מחוז ת"א אמר כי מדובר במחלוקת רגילה בתיקים מסוג זה.

לגבי בן זוגה של סובול, דוד ערן, הייתה תמימות דעים על כך שיואשם ברצח ובימים הקרובים תוגש נגדו הצהרת תובע. דובר משטרת מרחב יפתח אמר כי "אין מחלוקת בינינו לבין הפרקליטות תפקידה של המשטרה לחקור ושל הפרקליטות לתרגם את החומרים לכתב אישום".

נגד שירי סובול מתכוונת המשטרה להגיש בקרוב כתב אישום בגין שיבוש הליכי משפט ובסיוע לאחר מעשה, ונגד דוד ערן הסעיף יעמוד על רצח ושיבוש הליכים. גורמים המעורים בחקירה סיפרו לחדשות 2 Online כי "מהיום הראשון לא היה ספק שהוא יואשם ברצח" וכי המחלוקת נגעה למידת מעורבותה של האחות שירי.

שירי סובול בבית המשפט. ארכיון

צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב יפתח של המשטרה אסף במהלך החקירה ממצאים ששרטטו תמונה שלפיה שירי סובול הייתה מעורבת פעילה ברצח, אך עם התקדמות החקירה ואיסוף ממצאים נוספים - בהם עדויות של חברותיהן של התאומות יחד עם סרטונים ומסרונים שנמצאו בטלפונים הסלולריים של השניים - התקבלה התמונה שלפיה "דוד ערן היה אובססיבי כלפי שירי" והאמין כי אחותה הילי "עשתה הכול על מנת להרוס את מערכת היחסים בין השניים", בעוד ששירי ניסתה להראות לו דווקא כי אחותה אינה מתנגדת לקשר.

מאז יום הרצח שמר דוד ערן על שתיקה, אך צוות החקירה המיוחד הצליח לאסוף ממצאים פורנזיים, בין היתר דגימות דנ"א שנלקחו מהסכין שבה לכאורה נדקרה הילי סובול למוות. גם שירי סובול לא שיתפה פעולה בחקירתה ונקטה קו הגנה אחיד שבה הדגישה שוב ושוב כי היא אינה הייתה מודעת על כוונותיו של בן זוגה.

עורכי הדין שמייצגים את דוד ערן, ששי גז ושירן גולברי, אמרו לאורך כל החקירה כי מרשם אינו קשור לרצח, ואילו עורך הדין גיל פרידמן, המייצג את שירי סובול, מסר כי "אם הייתה יודעת על כוונתו של ערן דוד לרצוח את אחותה התאומה - הייתה עושה הכול על מנת למנוע. היא האמינה לו באמת ובתמים כשאמר לה שמחבל דקר את אחותה".