שירי סובול תואשם בסיוע לרצח

רצח הילי סובול בת"א: השבוע תוגש הצהרת תובע נגד שירי סובול ובן זוגה דוד ערן. סעיפי האישום שייוחסו סובול: סיוע לאחר מעשה ושיבוש הליכי משפט. ערן יואשם ברצח. "היה אובססיבי כלפי שירי, חשב שהילי מסכסכת"

משמאל: שירי והילי סובול, דוד ערן

השבוע תגיש המשטרה לבית המשפט הצהרת תובע נגד שירי סובול ודוד ערן - החשודים בדקירתה למוות של אחותה התאומה של סובול, הילי, בביתה שבשכונת נחלת יצחק בתל אביב ב-18 בפברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נגד שירי סובול מתכוונת המשטרה להגיש כתב אישום בגין שיבוש הליכי משפט ובסיוע לאחר מעשה, ונגד דוד ערן הסעיף יעמוד על רצח ושיבוש הליכים. גורמים המעורים בחקירה סיפרו לחדשות 2 Online כי "מהיום הראשון לא היה ספק שהוא יואשם ברצח" וכי המחלוקת נגעה למידת מעורבותה של האחות שירי.

הילי סובול. ארכיון (משטרת ישראל)

צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב יפתח של המשטרה אסף במהלך החקירה ממצאים ששרטטו תמונה שלפיה שירי סובול הייתה מעורבת פעילה ברצח, אך עם התקדמות החקירה ואיסוף ממצאים נוספים - בהם עדויות של חברותיהן של התאומות יחד עם סרטונים ומסרונים שנמצאו בטלפונים הסלולריים של השניים - התקבלה התמונה שלפיה "דוד ערן היה אובססיבי כלפי שירי" והאמין כי אחותה הילי "עשתה הכול על מנת להרוס את מערכת היחסים בין השניים", בעוד ששירי ניסתה להראות לו דווקא כי אחותה אינה מתנגדת לקשר.

מאז יום הרצח שמר דוד ערן על שתיקה, אך צוות החקירה המיוחד הצליח לאסוף ממצאים פורנזיים, בין היתר דגימות דנ"א שנלקחו מהסכין שבה לכאורה נדקרה הילי סובול למוות. גם שירי סובול לא שיתפה פעולה בחקירתה ונקטה קו הגנה אחיד שבה הדגישה שוב ושוב כי היא אינה הייתה מודעת על כוונותיו של בן זוגה.

עורכי הדין שמייצגים את דוד ערן, ששי גז ושירן גולברי, אמרו לאורך כל החקירה כי מרשם אינו קשור לרצח, ואילו עורך הדין גיל פרידמן, המייצג את שירי סובול, מסר כי "אם הייתה יודעת על כוונתו של ערן דוד לרצוח את אחותה התאומה - הייתה עושה הכול על מנת למנוע. היא האמינה לו באמת ובתמים כשאמר לה שמחבל דקרה את אחותה".