משה פרץ הודה והורשע בהעלמת מס

הזמר המצליח הורשע ב-16 עבירות של העלמת מס בהיקף של מאות אלפי שקלים, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם הפרקליטות. המדינה הבהירה: "לאור חומרת העבירות וסכום ההכנסה שהושמטה נדרוש מאסר בפועל". ממשרדו של פרץ נמסר: העבירות בוצעו בתחילת דרכו כזמר, הוא לא היה מודע לענייני הכספים

משה פרץ ילך לכלא? הזמר המפורסם הורשע היום (חמישי) בבית משפט השלום ברמלה בהעלמת הכנסות והנמכת חשבוניות מס, במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים. טרם נקבע עונשו של הזמר, שהודה בעבירות שיוחסו לו במסגרת הסדר טיעון. שלב הטיעונים לעונש יתקיים בחודש ספטמבר ונציגי הפרקליטות הבהירו כי ידרשו מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, פרץ ואמרגנו אמנון זנדני ניהלו עסק אמרגנות והפקת אירועים במסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. פרץ מואשם כי הוא ואמרגנו הוציאו חשבוניות מס בגין ההופעות בסכום הנמוך מזה ששולם לו בפועל ובמקרים אחרים, לא הוציאו חשבוניות מס כמתחייב ולא דיווחו על ההכנסות הללו כלל.

"לאור חומרת העבירות וסכום ההכנסה שהושמטה עמדתנו תהיה למאסר בפועל", מסר נציג המדינה בדיון. במסגרת הסדר הטיעון הודה פרץ כי בשיטה זו העלים הכנסות מהופעותיו בהיקף של כמיליון שקלים בין השנים 2007 ל-2009, וכן מע"מ בסכום של 140 אלף שקלים. הודאתו הגיעה לאחר שאמרגנו הודה והורשע אף הוא במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים, לפני כשנה וחצי בעבירות אלו ונוספות.

ביקש להתחמק ממס הכנסה

"הנאשם מכיר את כתב האישום המתוקן ומודה בו", אמר עורך דינו של פרץ עו"ד אפרים דמרי במהלך הדיון. "ברור לנאשם כי אין הסדר לעניין העונש. יש הסכמה בין הצדדים שההגנה תטען שהחלק של הנאשם ברווחים היה 40% לעומת 60% של זנדני שהוא האמרגן". לטענה זו הסכימה גם הפרקליטות, שציינה כי "נתון עובדתי זה איננו גרוע מאחריותו של הנאשם לביצוע העבירות".

השופט הישאם אבו שחאדה הרשיע את פרץ ב-14 עבירות של מסירת ידיעה כוזבת או מסירת דוח במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מע"מ. כמו כן הורשע פרץ בשתי עבירות של השמטה מתוך דוח שנערך על פי פקודת מס הכנסה "וזאת במזיד ובכוונה להתחמק ממס הכנסה".

מטעם משרדו של משה פרץ נמסר :
"בית המשפט אשר הרשיע הבוקר את משה פרץ בעברת מס, הורה במקביל לשלוח אותו לתסקיר לבדיקת אפשרות לביטול הרשעה זו.
עבירת המס המדוברת בוצעה לפני 9 שנים, בשנת 2007 , כשמשה היה בן 23 ובתחילת דרכו כזמר. בתקופה זו של תחילת דרכו כזמר, משה לא התעסק בשום דבר חוץ ממוסיקה ובטח שלא בעניינים כספיים אשר נוהלו באופן בלעדי על ידי אמרגנו. יחד עם זאת, משה שילם כבר את חובו הכספי לרשויות המס לפני 3 שנים ובבוא העת יכבד כמובן גם את החלטת השופט".