אישום: שני ערבים ישראלים העבירו מידע לדאע"ש ותכננו פיגועים

אחד הנאשמים המתגורר בשנים האחרונות בחו"ל חבר לארגון דאע"ש והתאמן בשורותיו. הוא יצר קשר עם בן משפחתו מקלקיליה ושכנע אותו לבצע פיגועים נגד ישראלים ומטרות מערביות בחו"ל. לאחר שנה של התכתבויות ביניהם הם נעצרו והואשמו בקיום קשר עם סוכן זר ותכנון פיגועים

אחד הנאשמים התאמן בשורות דאע"ש (רויטרס)

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום כנגד שני ערבים ישראלים, בני 24 ו-48 ששמם ופרטיהם המזהים אסורים בפרסום, בגין קיום מגע עם איש דאע"ש ותכנון פיגועים בארץ ובחו"ל. אחד הנאשמים אף יצא לסוריה והתאמן בשורות ארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באמצע חודש פברואר עצרו כוחות צה"ל צעיר בן 24 מאזור קלקיליה וזאת לאחר שהתכתב עם קרוב משפחתו שיצא לסוריה. בן המשפחה, שנודע בכינוי "מקדסי", אישר בפני הצעיר כי הוא חבר לארגון הטרור ומתאמן בשורותיו. על פי כתב האישום, השניים היו בקשר במשך יותר משנה.

במהלך ההתכתבויות ביניהם ניסה מקדסי לשכנע את הצעיר להצטרף אליו לארגון הטרור ולפעול יחד נגד מטרות מערביות באירופה. בין השאר הוא ניסה לשכנעו לבצע פיגועים נגד מטרות יהודיות וישראליות ביבשת, כמו גם לפגוע במסגדים שיעים.

@002

במסגרת ההתקשרות בין השניים מקדסי הודיע לצעיר כי הוא יפנה אותו לגורמים מטעם דאע"ש באזור יהודה ושומרון, ואלו יציידו אותו באמצעי לחימה לצורך ביצוע פיגוע. על פי ההתכתבויות הנאשם היה עתיד לקבל תת מקלע, מטעני חבלה וחומרי נפץ באמצעותם יפגע בישראלים. התכתבויות דומות חשפו כי השניים תכננו מהלך דומה גם על אדמת אירופה.

באמצע חודש פברואר 2015 כוחות צה"ל פשטו על ביתו של הנאשם הצעיר באזור קלקיליה ועצרו אותו. שלושה ימים לפני כן נעצר הנאשם הבוגר במקום מושבו בחו"ל על ידי המשטרה המקומית. הוא הובא לישראל כמה ימים לאחר מכן ונעצר בנתב"ג.