הריאיון ועונשו: זדורוב - לצינוק

בשירות בתי הסוהר לא אהבו ככל הנראה את הריאיון הבלעדי שפורסם בחדשות 2 עם האסיר - והחליטו להעביר אותו לצינוק. רעייתו זעמה: "גאה בבעלי; יש אנשים עם זרועות ארוכות שלא אהבו את מה שהוא אמר". שירות בתי הסוהר: "אסירים נשפטים בדין משמעתי על עבירות משמעת"

מחיר הריאיון: בשבוע שעבר פורסם בחדשות 2 ריאיון בלעדי מהכלא עם רומן זדורוב, שהורשע שלוש פעמים ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל אך עדיין טוען לחפותו. בעקבות הפרסום הועבר זדורוב לצינוק, ורעייתו זעמה: "הוא משלם מחיר על לא עוול בכפו". יצוין כי זדורוב הוחתם על טופס שבו הוא מתחייב שלא להתראיין רק אחרי קיום השיחה עם חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אולגה זדורוב, רעייתו של המורשע ברצח, עדכנה את אחת מקבוצות התומכים של בעלה על הסנקציות שהטיל השב"ס: "לפני יומיים הוא נזרק בבושת פנים לצינוק בעקבות פרסום הריאיון המוקלט בחדשות ערוץ 2". זדורוב טענה כי לבעלה לא נמסר נימוק להחלטה, "מה שמעיד על הזלזול הרב כלפיו – אני זו שאמורה לבשר לו שזה בעקבות הריאיון".

בפוסט הנוקב מתחה זדורוב ביקורת על ההתנהלות כלפי בעלה: "לאולמרט זה לא היה קורה". היא ציינה כי עורכי הדין של רומן אישרו לפרסם את השיחה עם חדשות 2: "אני גאה בבעלי ושמחה על כך שהוא אמר את דבריו והזכיר לציבור שהוא חף מפשע שהורשע במשפט שקר". עוד אמרה זדורוב כי "אני מניחה שלאנשים מסוימים עם זרועות ארוכות לא היה נעים לשמוע את דבריו מהכלא והם נתנו הוראה להעניש אותו".

"הם השליכו את רומן בעלי למקום הכי נמוך, מבלי לברר את השתלשלות האירועים – אך אולי זה רק סימן לכך שהאמת קרובה להיחשף יותר מתמיד", סיכמה. "יום יגיע, ורומן יזכה כאדם חופשי לראות אנשים רעים מושלכים בעצמם לצינוק, בזמן שהוא יחבק את ילדיו בנחת. הגלגל עוד יסתובב".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "בהתאם לפקודת בתי הסוהר, במקרים בהם אסירים עוברים עברת משמעת, הם נשפטים לדין משמעתי".

בריאיון אמר זדורוב: "אין שום הוכחה, הם רק אומרים שיש הוכחות", הוא טוען. "חרטא ברטא. אין הוכחות, רק מילים ודיבור. זהו". הוא הסביר כי לדעתו ההחלטה ניתנה בכדי לחפות על התנהלות הלא תקינה של המשטרה.

"אני מבין שהמדינה עשתה טעות. לא מדינה עצמה. המשטרה עשתה טעות, התחילה להיות בלחץ, בסוף הרשיעה מישהו ועכשיו צריך להגיד - 'כן'. מצד שני, אני מבין שאף שופט לא רוצה לשחרר אותי בגלל הדבר הזה, כי אחר כך צריך לקחת את כל הנהלת המשטרה ולזרוק החוצה, כי הם לא עובדים. ואני לא חושב שאפשר לעשות את זה".

"צריך להגיד לאנשים - 'תסתכלו מה פה קורה'", הוסיף זדורוב. "תסתכלו איפה העיניים שלכם. המשטרה עושה מה שבא לה, התביעה צועקת - 'יש לנו הוכחות', אבל איזה הוכחות? עדיין לא ראיתי שום הוכחה".

תאיר ראדה ז"ל (חדשות 2)

"בחיים לא הייתי זורק את המכנסיים"

זדורוב אף התייחס לסוגיית המדובב שהפליל אותו ולאופן בו פעלה המשטרה וטען: "נתתי לבנאדם לשמוע מה הוא רוצה רק שיעזוב אותי בשקט. מאיפה אני יודע אם יש או אין הקלטות? אתן לך מה שאתה רוצה - רק תן לי לישון. אם אתה כבר רוצה לקחת מדובב, אין בעיה, בוא נדבר".

במהלך הריאיון עמו, התייחס זדורוב לכמה מהראיות נגדו שהוצגו במהלך המשפט. הראשונה והבולטת שבהן היא הטענה כי זרק את המכנסיים שלבש בזמן הרצח. "הם היו קטנים ולכן אני זרקתי אותם", טען. "שמתי בפח הזבל וזרקתי. המשטרה אומרת שזה היה בכוונה. אם היה לי חצי אחוז מחשבה על זה - בחיים לא הייתי זורק את המכנסיים האלה".

"אמא שלי אמרה לי כל הזמן אל תפחד" 

כשנשאל כיצד ידע לדבר בחקירתו על המנעול השבור שנמצא בזירת הרצח טען זדורוב כי הוא כלל לא ידע על כך. "באנו לשם והמשטרה אמרה שהמנעול שבור. אני לא ידעתי את זה". בהמשך, זדורוב אף הכחיש את העובדה שהנעליים שנעל ביום הרצח נמצאו נקיות לגמרי. בנוגע לבגדיו, טען שמדובר בבגדי עבודה מלוכלכים וכי הוא כיבס אותם בנפרד מאלו הנקיים.

במסגרת האישומים נגד זדורוב נטען כי הוא צפה בסרטי "סנאף" ואף חיפש מידע בכדי ללמוד כיצד לבצע רצח. בנוגע לטענות אלו, טען זדורוב כי הוא מתעניין באמצעי לחימה כתחביב ולא היתה לו כל כוונה לרצוח. "אני אוהב כל מה שקשור לקרב", טען. "יש לי אוסף חרבות, כוכבים של נינג'ה. נשק קר. והאמת, אני אדם שאוהב ללמוד. מעניין לי לקרוא דברים על עשיית הגנה לעצמי - ולא למישהו".

"אני צריך שהצדק סוף סוף ייצא לאור", הוסיף. "אמא שלי אמרה לי כל הזמן אל תפחד, מה שלא יהיה - אי אפשר לשים את האמת בכיס - בסוף היא יוצאת לאור. היא תצא עכשיו, או אחרי שנה, או אחרי עשר שנים, אבל לא משנה מה: היא תצא לאור".