אמה של תאיר: "לפתוח את תיק החקירה מחדש"

בעקבות שידור הריאיון מהכלא עם רומן זדורוב בחדשות 2, בו שב וטען לחפותו, תוקפת אילנה ראדה את המשטרה ומערכת המשפט ודורשת לחקור שוב מי רצח את בתה. "הראיות האמיתיות לא נבדקו, המדינה התנהלה כמו חכמי חלם", אמרה. "זדורוב לא רצח את תאיר"

אחרי הריאיון הבלעדי מהכלא ששודר אמש (חמישי) במהדורה המרכזית, בו המשיך רומן זדורוב לטעון לחפותו והצהיר כי הורשע לשווא ברצח תאיר ראדה, מבלי שהיו הוכחות נגדו, אמה של תאיר דורשת מהמשטרה לפתוח מחדש את תיק החקירה. "אי אפשר להמשיך כך כשהראיות האמיתיות לא נבדקו", אמרה אילנה ראדה בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראדה, ששמעה את הכחשותיו וטענותיו של זדורוב בדבר הראיות שהובאו כנגדו במהלך חקירתו והדיונים בבית המשפט, מותחת ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה במסגרת החקירה. "המלחמה שלי היא לא אם זדורוב דובר אמת או לא ואני לא נלחמת את המלחמה שלו", טענה. "אני מאז ומתמיד טענתי שאני לא יודעת את השתייכותו, אבל זדורוב לא רצח את תאיר".

ראדה הסבירה כי בשל העובדה שהמשטרה לא מיהרה לחקור את העדויות המוכמנות והראיות הפורנזיות בזמן שזדורוב דיבר עליהן בחקירה, צריך לפתוח מחדש את התיק. "אני דורשת זאת בתוקף", אמרה. "התיק הזה יהיה חייב להיפתח. לא יכול להיות שבפסק דין שאתם (המשטרה ובית המשפט) אומרים שיש רוצח, אתם אומרים: 'לא יכולנו להגיע לכלל החומר', מה זאת אומרת? הרי לא הגעתם בכלל לחומר. הגעתם רק למה שרציתם".

אמה של תאיר ז"ל אף התייחסה לטענותיו של זדורוב, לפיהן הודאתו בפני המדובב המשטרתי ניתנה תחת לחץ, ומתחה ביקורת על שיטת החקירה של המשטרה. "זו מדינה שמתנהלת כמו חכמי חלם", אמרה. "היא לוקחת רוצח - כמו המדובב, שמנסה לעשות קופה עם הכסף של כולנו. היא עושה איתם עסקאות של כסף, סוגרת איתם תנאים, והאבסורד הוא שהאמת שלו יותר נחשבת מכל אמת".

"פסק הדין היה קיים מלכתחילה"

במהלך השיחה עמה, נמנעה ראדה מלומר באופן ברור אם היא מאמינה לדברי זדורוב. "המלחמה שלי היא לא איתו", שבה והדגישה. אך יחד עם זאת, היא טענה כי איבדה לחלוטין את האמון במשטרה ובמערכת המשפט גם יחד. "התעקשתי להיות בכל דיון, גם אם הוא היה קשה, היה בי אמון מלא", אמרה. "גם אם איבדתי אמון במשטרה, היה לי בבית המשפט. אבל אז אני רואה שאחרי כמעט שנתיים, ההתנהלות היא כאילו שפסק הדין כבר קיים מלכתחילה".

ראדה אף מתחה ביקורת על בית המשפט המחוזי בנצרת שהרשיע את זדורוב פעמיים, על כך שפסל בשיטתיות ובאופן לא ראוי ראיות חדשות שהובאו בעניין הרצח מסיבות שונות. "כשבא הסנגור והביא ראייה כנגד, לא נתנו לו לדבר אפילו חמש דקות", הסבירה. "מבחינתי אלו לא משפטים שווים והוגנים".

"רוצה משפט הוגן", תאיר ראדה ז"ל (חדשות 2)

"יכול להיות שכל אחד אומר ש'זאת אמא הזויה' ו'היא מדברת מתוך כאב'", המשיכה ראדה. "אני לא בוחרת את הרוצח של הבת שלי, ואין לי דמות או קלסתרון שציירתי מההתחלה. אני רציתי ראיות אמיתיות ומשפט הוגן וצודק".

בתום דבריה טענה ראדה כי היא מתכוונת להמשיך ולהיאבק עד שתיק החקירה ייפתח מחדש, זאת על אף שבית המשפט העליון דחה את ערעורו של זדורוב והותיר את הרשעתו על כנה. "הראיות האמיתיות לא נבדקו, והם נמצאות בתיק", טענה. "שאף אחד לא יגיד שאחרי עשר שנים אי אפשר לבדוק אותן. העדים האמיתיים שלא נחקרו עד כה, יבואו ויעלו על דוכן העדים וייחקרו כדין".