נחשפה חוליית דאע"ש בנצרת: תכננו פיגועים בהשראת ארגון הטרור

שני צעירים ערבים-ישראלים בשנות ה-20 לחייהם מואשמים כי תכננו לבצע 3 פיגועים בישראל בהשראת דאע"ש. הנאשם המרכזי בפרשה, שעל חלק נרחב ממנה עדיין מוטל צו איסור פרסום, הוא אחיינה של אימאן כנג'ו, תושבת שפרעם שהואשמה גם היא לפני מספר חודשים בחבירה לארגון הטרור

חוליית דאע"ש נוספת נחשפה. אילוסטרציה (רויטרס)

נחשפה חוליה שתכננה לבצע פיגועים בישראל בהשראת דאע"ש: בית המשפט המחוזי בנצרת הסיר היום (חמישי) את צו איסור הפרסום בפרשה - וחשף כי חוליה רביעית במספר של דאע"ש התגלתה בצפון הארץ על ידי היחידה המרכזית של מחוז צפון יחד בשיתוף השב"כ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי החוליה הם שני ערבים-ישראלים תושבי נצרת, התומכים באידאולוגיה של דאע"ש ועקבו אחרי פעילות הארגון ברשת האינטרנט: בהאא אדין, בן 20 ואחמד נביל אחמד, בן 22, שנעצרו בחודשיים האחרונים. הם תכננו מספר פיגועים בהשראת ארגון הטרור והואשמו הבוקר בסעיפים של קשירת קשר לאויב במלחמה, מגע עם סוכן חוץ ותמיכה בארגון טרוריסטי.

 

הנאשם המרכזי מבין השניים הוא אדין, אחיינה של אימאן כנג'ו, תושבת שפרעם בת 44, נגדה הוגש כתב אישום בספטמבר האחרון בגין ביצוע עבירות של ניסיון ליציאה שלא כדין ומגע עם סוכן חוץ בניסיון לחבור לדאע"ש. כנג'ו, אם לחמישה, היא בעלת דוקטורט במדעי האסלאם.

אדין, תומך נלהב של האידיאולוגיה של דאע"ש והג'יהאד, לומד באוניברסיטה בג'נין ועובר מדי יום במחסום ג'לאמה. על פי כתב האישום, תכנן אדין לבצע פיגוע ירי במחסום ואף יצר קשר עם איש דאע"ש בסוריה ממנו קיבל הנחיות והשראה. לדבריו, הפיגוע היה אמור להתבצע במתווה של ירי לעבר אנשי כוחות הביטחון.

עורכי הדין יוסף שלבי ועמוס דניאלי

השניים חשודים בנוסף כי תכננו לחסוך כסף במטרה לרכוש נשק לביצוע הפיגוע במחסום, כמו גם שני פיגועים נוספים: בעפולה ובשער האריות בירושלים. כל אחד מהם תכנן להשקיע סכום של 1,500 שקלים על מנת לרכוש את הנשק.  

גורם בפרקליטות מחוז צפון אמר לחדשות 2 Online כי "מדובר בתופעה המסכנת את אזרחי המדינה ואת ביטחונה. אנו רואים זאת בחומרה רבה, ומנסים ללמוד כיצד להחמיר בעונש הסוגיות הקשורות לדאע"ש".