"כל ערבי שנכנס לנצרת עילית - מקבל מכות"

מכתב אישום שהוגש היום לבית המשפט בנצרת עולה כי מפעיל קבוצת הפייסבוק "נצרתים בפייס (פייסבוק ליהודים בלבד)" קרא להפעלת אלימות כלפי בני החברה הערבית בנצרת עילית. "אני קורא לכם לשבור להם הכול, את האוטו, את האייפון, את השיניים", כתב באחד הפוסטים

אילוסטרציה (רויטרס)

"נצרתים בפייס (פייסבוק ליהודים בלבד)" - זהו שמה של קבוצת הפייסבוק שהקים ידיד ברנשטיין, תושב נצרת בן 26. אל הקבוצה הזאת הוא העלה, על פי עובדות כתב האישום שהוגש נגדו היום (רביעי), תכנים רבים המסיתים לאלימות ולגזענות כלפי בני החברה הערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום שהוגש על ידי הפרקליטות לבית משפט השלום בנצרת מייחס לברנשטיין עבירות של הסתה לגזענות והסתה לאלימות. תמונת הפרופיל של הקבוצה כללה את הכיתוב: "היום כולם יודעים: כהנא צדק". על פי עובדות כתב האישום, פרסם ברנשטיין בעמוד קריאות למעשי אלימות, קריאות שזכו לחשיפה נרחבת, דברי ביזוי, גילוי איבה, עוינות ואלימות כלפי האוכלוסיה הערבית בישראל. 

כך למשל, בחודש נובמבר 2013, לאחר הפיגוע בו נדקר למוות החייל עדן אטיאס ז"ל באוטובוס בתחנה המרכזית בעפולה, פרסם ברנשטיין: "זה המצב מעכשיו. יהודים יקרים, מעכשיו בנצרת עילית כל ערבי שנכנס מקבל מכות, אני קורא לכם לשבור להם הכול, את האוטו, את האייפון, את השיניים. בואו נהיה חזקים, לא לפחד, נתחיל באינתיפאדה משלנו".

בחודש יוני 2014, חמישה ימים לאחר חטיפת שלושת הנערים, כתב ברנשטיין בעמוד: "יהודים יקרים, יום שלישי פעמיים כי טוב להודות לה', רק לערבים מותר לחטוף? איזה אומץ. מה הבעיה לעשות סיבוב בבן גוריון בלילה, לקחת איזה אחמד אחד. לא צריך יותר מדי, שוקר למי שיש או סתם תפסו אותו 2 ולאוטו!!".