היועמ"ש סגר את התיק נגד רות דוד

תיק החקירה נגד פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר ייסגר, על אף שבהחלטתו מתח היועץ המשפטי לממשלה ביקורת חריפה על התנהלותה. "אין בחומר הראיות כדי לבסס עבירה, אך התנהלותה אינה עולה בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות המצופות", קבע מנדלבליט

היועמ"ש סגר את התיק נגד רות דוד (פלאש 90 יונתן סינדלר)

פרשת פישר: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לקבל את עמדת פרקליט המדינה ולסגור את תיק החקירה נגד רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב שנחשדה בעבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים. עם זאת, בהחלטתו מתח מנדלבליט ביקורת על התנהלותה של דוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד החשדות שיוחסו לה בזמן שעבדה יחד עם עו"ד רונאל פישר במשרד עורכי הדין שלו, רות דוד נחקרה גם בחשד לעבירה על טוהר המידות במהלך כהונתה כפרקליטת מחוז תל אביב. ביחס לעבירת השוחד קבע מנדלבליט כי "אין בחומר הראיות כדי לבסס עבירה של מתן שוחד מפישר לרות דוד", בין היתר בשל החברות בין השניים ובשל כך שלא ניתן להוכיח שמתנות שניתנו לה התקבלו בתמורה לפעולה הקשורה לתפקידה.

העניק לדוד מתנות בשווי אלפי שקלים (פלאש 90 יונתן סינדלר)

כאמור, למרות ההחלטה לסגור את התיק, מנדלבליט הדגיש כי "התנהלותה של רות דוד היא בעייתית ואינה עולה בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות המצופות מפרקליט בפרקליטות המדינה, לא כל שכן פרקליט בדרגה כה בכירה".

מנדלבליט ציין כי קיימת בעייתיות בכך שפרקליטת מחוז מקבלת מתנות בשווי אלפי שקלים מסנגור המייצג לקוחות בתיקים המתנהלים מול פרקליטות המחוז שבה כיהנה. "עם זאת, לא כל התנהגות שהינה בעייתית מבחינה אתית או משמעתית הינה התנהגות המגבשת עבירה פלילית", נימק.