תיעוד: ניסיון חיסול לעיני המצלמה

צעיר מחיפה תועד במהלך ירי מרכב חולף לעבר שכן עמו היה מסוכסך: מהירי נפצע השכן ברגלו, ולאחר מכן נורה ונפגע גם בפלג גופו העליון. למרות התיעוד ממצלמות האבטחה, במהלך משפטו התגלו קשיים בהוכחות - והנאשם נשלח רק ל-10 חודשי מאסר. פרקליטו בירך על ההחלטה: "היו קשיים ראייתיים של ממש "

כך הפך מפגש אקראי בלילה לנסיון התנקשות: בחודש מאי שעבר ירה צעיר מחיפה בשכנו מרכב חולף - בשני מקרים שונים תוך זמן קצר. מצלמות האבטחה תיעדו את אחד ממטחי הירי, בו נפצע ברגלו הקורבן שהסתתר מאחורי רכב. אתמול (ראשון) הודה הנאשם, אחמד נעימה בן ה-25 מחיפה, בעבירות - ונשלח ל-10 חודשי מאסר בפועל. עם זאת, בניכוי תקופת המעצר והאפשרות שיקוצר לו שליש, הוא עשוי לצאת לחופשי כבר תוך כשלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות כיצד המכונית החולפת עוצרת ונוסעת ברברס כאשר הנהג נעימה מזהה את שכנו, אנס אבואלהג'א: בשלב זה הוא פתח בירי יריות, והוא מתכופף מאחורי רכב על מנת להתגונן. היורה נעצר זמן קצר לאחר הירי והוגש נגדו כתב אישום, בו נטען כי הרקע לירי הוא סכסוך בין משפחתו של נעימה לבין משפחתו של אבואלהג'א.

השניים נפגשו בשעת לילה מאוחרת בסוף חודש מאי 2015 במכולת והשניים שוחחו: לאחר זמן קצר – לפי כתב האישום שאושר – נעימה שנסע בסמוך קרא לאבואלהג'א, חזר עם הרכב בנסיעה לאחור לצומת ועצר את הרכב: "הוא שלף את הנשק וירה לעבר המתלונן לפחטות חמישה כדורים, וזאת מתוך כוונה להטיל בו נכות או מום או לגרום לו לחבלות חמורות".

בפרקליטות טענו כי אבואלהג'א נפגע ברגלו ונגרמו נזקים לרכב שהסתתר מאחוריו. לאחר זמן קצר, כאשר הבחין נעימה שוב באבואלהג'א וחבריו וירה לעברם ארבעה כדורים לפחות. אבואלהג'א נפצע בין השכמות ואביו רוני נפגע בבית החזה, בקרסול, בירך, בבטן ובשוק כף רגל ימין. נעימה הואשם בחבלה בכוונה מחמירה, עבירות בנשק ובחבלה במזיד.

עו"ד רונן חליוה (חדשות 2)

אתמול הוחלט שהנאשם יודה וייגזרו עליו 10 חודשי מאסר בפועל: ההערכות הן שלנעימה, שריצה שלושה חודשים במעצר, ינוכה שליש מהמעצר מכיוון שזו הרשעתו הראשונה. אם אכן יוקדם שחרורו, הוא ייצא לחופשי תוך כשלושה חודשים. הפרקליטות ביקשה מנעימה לפצות את הנפגעים, אך הוא ופרקליטו סירבו לבקשה ולבסוף סוכם כי הוא לא ישלם פיצוי.

עו"ד רונן חליוה, פרקליטו של הנאשם, אמר לחדשות 2 Online: "הטעם בהסדר טיעון מקל זה נעוץ בקשיים ראייתיים של ממש כפי שהוצגו על ידינו בפני הגורמים המכריעים. אין בי ספק כי ההסדר מאזן באופן ראוי, בנסיבות, בין כל האינטרסים".