עונש מאסר לצעיר שהדביק במחלת מין

כבר ב-2012 ידע צעיר בן 25 מדימונה כי הוא חולה במחלת מין, אך לא סיפר על כך לשלוש נשים עימן היה בקשר: הוא המשיך לקיים יחסי מין בלתי מוגנים עם נשים נוספות. היום הוא נשלח ליותר מ-4 שנות מאסר. בפרקליטות בירכו על העונש: "פגם מוסרי קשה בהתנהגותו"

דקר ששונקר בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

עונש חמור לצעיר מדימונה שהדביק נשים במחלות מין: דקל ששונקר בן ה-25, ששכנע נשים לקיים איתו יחסי מין למרות שידע כי הוא חולה במחלות שמועברות במגע מיני, נשלח היום (שני) ל-57 חודשי מאסר - ארבע שנים ותשעה חודשים. בית משפט השלום בתל אביב אישר את הסדר הטיעון שחתמה המדינה עם ששונקר, שקיים יחסי מין בטענות מרמה תוך הסתרת דבר מחלתו. הצעיר הודה והורשע בשלוש עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנאשם, נשא מחלת מין, קיים יחסי מין עם שלוש מתלוננות שונות, אחת מהן קטינה מבלי ליידע אותן כי הוא נשא כאמור", קבע השופט צחי עוזיאל. "באחד המקרים הדביק הנאשם את המתלוננת והיא כיום נשאית", הוסיף. "לא ניתן להתעלם מההשלכה של הנשאות על מהלך חייו של מי שהודבק במחלה".

השופט נימק את העונש החמור וציין כי הקל בעונש בשל נסיבותיו האישיות של ששונקר: "לצד חומרת המעשים, יש להביא בחשבון את נטילת האחריות מצדו של הנאשם, את העובדה שהוא עצמו נשא, על כל המשתמע מכך, וכן את נסיבותיו האישיות עליהן עמדה הסניגורית, לרבות ההשלכה של המאסר הממושך על בני משפחתו, ובעיקר על אמו המלווה אותו לאורך כל הדרך". עוד אישר השופט את עמדת הפרקליטות, לפיה יש לפסוק על ששונקר פיצוי כספי לטובת המתלוננות: 10,000 למתלוננת שנדבקה ועוד כאלף שקלים לשתיים הנוספות. כמו כן נגזרו עליו 10 חודשי מאסר על תנאי.

@00@

"גרם נזק לרב לצעירה שנדבקה"

בפרקליטות בירכו על העונש החמור: "העבירות בהן הורשע הנאשם מעידות על פגם מוסרי קשה בהתנהגותו, כיוון שידע שהוא חולה במחלה מדבקת ועדיין קיים יחסי מין עם המתלוננות, ביניהן קטינה, תוך שמעל באמונן והסתיר את דבר מחלתו. גם כאשר נשאל על כך על ידי אחת המתלוננות, הכחיש הנאשם כי הוא חולה וגזר בכך על המתלוננת תוצאה קשה של הדבקות במחלה, איתה תיאלץ להתמודד כל חייה. העונש שנגזר על הנאשם הינו עונש ראוי אשר משקף את חומרת מעשיו, הסיכון שבו העמיד את המתלוננות והנזק הרב אותו גרם בפועל למתלוננת שנדבקה".

על פי כתב האישום שהוגש נגד ששונקר, הוא קיים יחסי מין עם לפחות שלוש נשים שונות ולא הזהיר אותן מפני מחלתו, למרות שכבר בשנת 2012 עודכן על מצבו הרפואי על ידי מספר בתי חולים שונים. באחד המקרים הוא הפציר בבת זוגו לשכב עמו ללא אמצעי הגנה, כיוון ש"כך הוא נהנה יותר". הצעירה נענתה מבלי שידעה אודות מחלתו. לאחר זמן מה, פנו אליה מכרים וסיפרו לה על מחלתו של ששונקר, אך זה הכחיש וסירב להיבדק בטענה שמנסים לפגוע בשמו הטוב. לבסוף הנערה ניגשה בעצמה לבצע בדיקה וגילתה כי אכן ששונקר הדביק אותה במחלה.

גם לאחר אותו מקרה, כך על פי האישום לפיו הורשע ששונקר, הוסיף הצעיר לקיים קשרים מיניים בלתי מוגנים. בין היתר הוא פנה לאישה נוספת והציג עצמו כאיש עסקים זר ועשיר, שיעזור לה לשפר את מצבה הכלכלי. הוא הזמין אותה להצטרף אליו לחופשה בה קיים עמה יחסי מין ולא חשף בפניה את מצבו הבריאותי. עוד נטען בכתב האישום כי הצעיר "עשה במזיד מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה סכנת נפשות".