עונש חמור לחבר ארגון פשיעה שתכנן לחסל מתחרה באמצעות מכונית תופת

ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע גזר היום 6 שנות מאסר על ערן זיו, תושב שדה משה, שהתכוון להתנקש יחד עם שותפו בחייו של בני שלמה, ראש ארגון פשיעה מתחרה לזה של שלום דומרני באמצעות פיצוץ מכונית תופת רבת עוצמה - זאת באופן תקדימי לעולם הפשע בישראל. סניגורם של הנאשמים: "התכנית לא צלחה, העונש חמור מדי"

ניסה להתנקש בחיי ראש ארגון פשיעה - ויישלח לשנים בכלא: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (רביעי) 6 שנות מאסר על ערן זיו, בגין קשירת קשר לפגע ויצירת מכונית תופת אותה החנה לפני כשנה בקריית גת, במטרה להתנקש בחייו של בני שלמה, ראש ארגון פשע מתחרה לזה של שלום דומרני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זיו, תושב שדה משה, הורשע על פי הודאתו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון ייצור נשק, נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח. נגד הנאשם הנוסף בפרשה, שי בנמו, נמחק כתב האישום.

השלל שנתפס במכונית התופת


באפריל האחרון, הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד זיו ובנמו, מאנשיו של העבריין שלום דומרני, בגין ניסיון לייצר מכונית תופת שנועדה לחסל את שלמה. ניסיון החיסול סוכל זמן קצר לפני שהשניים התכוונו לממש את כוונותיהם ורכב התופת נוטרל על ידי חבלני המשטרה.

ארגון פשע משתמש במכונית תופת? "כמו ארגון טרור"

במשטרה ציינו בזמנו כי מדובר באירוע ראשון מסוגו בחומרתו שבו תכננו להפעיל מכונית תופת בצורה שמזכירה הפעלת מטענים על ידי ארגונים כמו חיזבאללה בלבנון. הם גנבו מכונית, החביאו אותה בלול במושב בחבל לכיש ושם החלו להכין אותה לחיסול. בין היתר הם ביטנו את כלי הרכב, מילאו אותו בבלוני גז, גרביים המכילות אלפי מסמרים וברגים, מכלי דלק ושקי חול שנועדו למקד את הפגיעה.הם הסיעו את כלי הרכב לקריית גת סמוך לבית כנסת בעיר, שם התכוונו להעמיס עליו את חומר הנפץ שמשקלו כ-5 ק"ג ונפץ. מכונית התופת הייתה אמורה להיות מוצבת במקום שבו אמורה הייתה לעבור שיירתו של בני שלמה.

עו"ד מיכה גבאי (יח"צ)


"היום ניתן גזר דין על פניו חמור מאוד של שש שנות מאסר על עבירה של ניסיון לייצור נשק", מסר מיכה גבאי, עורך דינם של הנאשמים. "בפועל, הוא קיבל עונש על מכונית תופת. אין ספק שיש מקום לערעור לעליון שכן מדובר בתכנית שלא צלחה לא רק בגלל המשטרה אלא שבפועל לא היה מנגנון הפעלה, לא מאיץ, לא חומר נפץ, ולא כל חומר שהיה בו כדי לגרום לפיצוץ. בית המשפט העביר מסר של הרתעה אבל בתיק הלא נכון".