"הנאשם ברצח הנער אחראי למעשיו"

חוות דעת של המדינה קובעת: יוסף חיים בן דוד, הנאשם המרכזי ברצח הנער מוחמד אבו חדיר, היה אחראי למעשיו והוא כשיר לעמוד לדין - זאת בניגוד לחוות הדעת שהציגו פרקליטיו מטעם פסיכיאטר מחו"ל. כעת ממתינים הצדדים להכרעת הדין ולגזר הדין, אם הנאשם אכן יורשע ברצח

פרסום ראשון: רגע לפני הכרעת הדין של הנאשם המרכזי ברצח הנער מוחמד אבו חדיר, יוסף חיים בן דוד, הציגו פרקליטיו חוות דעת של פסיכיאטר מחו"ל הקובעת כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין. אלא שלאחר בדיקה חוזרת, שב וקובע הפסיכיאטר המחוזי בירושלים כי בן דוד היה אחראי למעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למעשה, משפט הרצח של הנער לא הגיע לסיומו בערכאה הראשונה כי כולם המתינו לחוות הדעת המשלימה של הפסיכיאטר המחוזי בירושלים בעניין הנאשם המרכזי. בינתיים, נגזר דינם של שני הנערים שהיו שותפים לרצח. הם הורשעו ברצח, אחד מהם נשלח למאסר עולם ועוד 3 שנים ואילו האחר נשלח ל-21 שנות מאסר.

משפט הרצח מתקרב לסיומו. אבו חדיר (רויטרס)

אבל רגע לפני הכרעת הדין, הגישו הפרקליטים של יוסף חיים בן דוד חוות דעת של פסיכיאטר מטעמם שקבע כי בן דוד אינו כשיר לעמוד לדין, בטענה שהוא לא היה שפוי בעת ביצוע הרצח.

בעקבות זאת, ביקש הפסיכיאטר המחוזי מטעם המדינה לבצע בדיקה חוזרת. בימים האחרונים הוא גיבש את חוות הדעת שלו ומסר אותה לבית המשפט - שם הוא שב וקבע שבן דוד כשיר לעמוד לדין, וכי הוא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע הרצח.

חוות הדעת הזאת הוגשה לבית המשפט, היא תוצג לפני השופטים וכעת הכל מוכן לקראת הכרעת הדין של הנאשם המרכזי ברצח. אחר כך, אם הוא אכן יורשע, גזר הדין שלו יהיה חייב לכלול מאסר עולם.