אישום: בן 17 מרמלה "קיבל השראה" מסרטוני הפיגועים

נער תושב רמלה מואשם במספר מקרים של חבלה בכוונה מחמירה ופציעה בנסיבות מחמירות וזאת לאחר שדקר ילד יהודי ונערים נוספים תושבי העיר. על פי כתב האישום, הוא צפה בסרטונים מהפיגוע בתחנה המרכזית בעיר, אז החליט לנקום ויצא לדקור יהודים

אישום: צפה בסרטונים מהפיגוע ויצא לדקור (מצב ביטחוני גלובלי. צילום: פיני ל.)

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד הקטין בן ה-17 מרמלה שדקר נער יהודי ופצע אותו. כתב האישום מייחס לו מספר עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, החזקת סכין ופציעה בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, הנער הדוקר "קיבל השראה" למעשיו מהפיגוע שביצעו שתי הנערות הערביות בתחנה המרכזית ברמלה. התמונות אודות נטרולן של המחבלות, שעלו לרשת האינטרנט עוררו את כעסו של הנאשם שהחליט לצאת ולבצע מעשה ולפגוע ביהודי.

מתוך חומרי החקירה עולה כי בסביבות השעה 15:30 צעד קטין יהודי בן 12, כשהוא חובש כיפה ועוטה ציצית, לחנות מכולת ברמלה לצורך קניית שוקו למסיבת כיתה. בדרכו של הקטין למכולת ניגש אליו הנאשם ושאל אותו אם יש ברשותו סיגריה ומצית.

הנער שנדקר ברמלה

הקטין השיב לנאשם בשלילה, אז הוא הוציא סכין מכיסו ודקר אותו. כתוצאה מהדקירה נפל הקטין ארצה, ובעודו מנסה להתגונן הוסיף הנאשם ודקר אותו שתי דקירות נוספות. לאחר מכן נמלט הנאשם ואילו הקטין שב לביתו ומשם פונה לבית חולים.

בפרקליטות מבהירים כי כנגד בן ה-17 עומדים אישומים נוספים בהם מפורטים מספר מקרים בהם דקר והכה באמצעות חפצים שונים נערים יהודים וערבים שלמדו איתו בבית הספר.

אחד מאישומים אלו מייחס לבן ה-17 עבירה נוספת של דקירה. על פי כתב האישום, הוא ישב לבדו על ספסל בגינה ופנה למתלונן ושאל אותו מדוע הוא מסתכל עליו. בתגובה, ענה המתלונן כי כלל לא הביט לעברו, אז הוא דקר אותו ונמלט.