כתב אישום הוגש נגד מזייף מסמכי ההאזנות לזמר אייל גולן

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד נדב לביא, בגין עבירות זיוף. שמו של לביא נקשר בקיץ האחרון בפרשת ההאזנות לזמר אייל גולן, לאחר שטען בתוקף כי עשרות גורמים מאזינים לשיחות הטלפון של אייל גולן ואמרגנו בני פרץ במשך שנים, וכי אנטנות מיוחדו שהובאו מחו"ל הוצבו סמוך לבתיו של הזמר

ההאזנות התבררו כזיוף. אייל גולן (שרון רביבו, mako)

כתב אישום נגד מזייף האזנות הסתר לאייל גולן: פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד נדב לביא, בן 28, בגין זיוף מסמך במטרה לקבל באמצעותו דבר, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה וידיעה כוזבת. שמו של לביא נקשר בקיץ האחרון בפרשת ההאזנות לזמר אייל גולן, שהתבררה כמפוברקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד לבנת מלמד, במחצית הראשונה של 2015, נהג לביא להציג עצמו בפני גורמים רבים, בכזב, כמומחה בתחום המחשבים ומכשירים סלולריים, וטען כי עבד בממר"ם, עסק בפיתוח שבב אלקטרוני במשותף עם משרד הביטחון וכי הוא אחראי על פיתוח פטנט בתחום המחשוב. לביא סיפר את כל הדברים הללו על עצמו כאשר ידע כי הדברים אינם נכונים.

ביולי האחרון, חשד אמרגנו של אייל גולן, בני פרץ, כי מאזינים לטלפון הנייד שברשותו. פרץ סיפר על כך למכר משותף שלו שפעל להפגיש אותו עם לביא, לאחר שסבר כי הוא מחזיק בידע רב בתחום המחשוב ובתחום הטלפונים הסלולריים.

בהתבסס על מצג השווא של לביא, התקיימה פגישה בין פרץ ובינו, במהלכה חזר פרץ על החשד לפיו הטלפון הנייד שלו נמצא תחת האזנה. לביא בדק את מכשירו של פרץ וטען בפניו, בכזב, כי נמצאו מספר רב של גורמים המאזינים למכשירו הנייד ודולים מידע ממנו במשך תקופה ארוכה.

גולן ואמרגנו בני פרץ (חדשות 2)


עקב מה שנאמר לו, פעל פרץ להביא באופן מיידי שני מכשירי טלפון ניידים של אייל גולן לבדיקה. לאחר שלביא בדק את המכשירים הניידים, טען בכזב בשנית כי גם מכשיריו הניידים של גולן מצויים תחת האזנה מתמדת של עשרות גורמים, במשך תקופה של כ-4 שנים. במהלך הפגישה, טען לביא בפני פרץ, כי הוא רוצה בטובתו של גולן והוא חפץ לסייע לו.

לאחר מכן, במשך כשבוע, התקיימו מספר פגישות בין לביא למתלוננים נגדו, במהלכן חזר על מצג השווא. הוא שב וטען בפני המתלוננים כי בבדיקה שערך, מצא כי הונחו בסמוך לבתים בהם מתגורר גולן בתל אביב וברחובות, אנטנות שהובאו במיוחד ממדינה אחרת, ותפקידן להאזין האזנת נפח לביתו של גולן.

בהמשך, זייף עשרות התכתבויות דואר אלקטרוני והודעות בוואטסאפ, שמהן עולה כי נרקמה מזימה בין חמישה מכרים של המתלוננים להפליל את המתלוננים ואת אביו של גולן במסגרת פרשיית "משחקי חברה". לביא עשה כן במטרה לקבל את קרבת המתלוננים ובמטרה כי אלו יוקירו לו תודה.

לאחר המפגשים עמו, המתלוננים הגישו תלונה במשטרה נגד בעלי העניין בגין קשירת קשר לביצוע פשע וכן האזנות סתר שלא כדין אשר לכאורה הושמו על ביתם ומכשירי הטלפון הניידים שברשותם. במסגרת התלונה ובמטרה לבסס אמינותה, הוצגו במשטרה המסמכים המזויפים אותם זייף לביא. בשל טענות הכזב של הנאשם בפני המשטרה, הוציאה משטרת ישראל צווי מעצר נגד בעלי העניין וכן צווים לחיפוש בבתיהם. רק לאחר הוצאת הצווים התגלתה המרמה.