"המעשה של אתי חמור אך מתעמרים בה"

אחייניתה של אתי אלון שהורשעה במעילת ענק בבנק למסחר טוענת בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי" כי הפרקליטות עושה הכול כדי לטרפד את שחרור דודתה, וגם כי "אותה לא רוצים חזרה בחברה, אבל כן רוצים אנסים כמו ארז אפרתי או אנשים כמו שולה זקן"

יום לפני שוועדת השחרורים תקבל החלטה בעניין שחרורה המוקדם של אתי אלון, טוענת הערב (שלישי) אחייניתה נואל מקסימוב כי "הפרקליטות מתעמרת בה", כשהיא עומדת על התנגדותה לשחרור.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הפרקליטות עושה כל מה שהיא יכולה כדי לטרפד את היציאה שלה מהכלא", ממשיכה מקסימוב בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי". "אתי עשתה מעשה חמור וקשה, והעונש שהיא קיבלה גם הוא קשה. אבל לאורך הדרך היא הייתה אסירה למופת, ולא רק אני אומרת כך. ואותה לא רוצים חזרה בחברה, אבל כן רוצים אנסים כמו ארז אפרתי או אנשים כמו שולה זקן, שלשחרורם הפרקליטות לא התנגדה. רק לאתי היא ממשיכה להתנגד מהסיבות שלה".

מקסימוב הייתה נערה צעירה מאד כשדודתה, אביה וסבה הורשעו ונשלחו לכלא. "הייתי בת 15 כשזה קרה, זה היה מאד קשה", היא מספרת. "בתור משפחה חווינו בושה ענקית, לי ולמשפחה שלי, ואנחנו חווים את זה עד היום. לי אישית מאד קשה ששם משפחתי הוא מקסימוב, ורק לאחרונה אני מקבלת את זה בהבנה שעם כל הדברים הרעים שזה סוחב זה בא עם הרבה אהבה".

המדינה מתנגדת שוב לשחרור המוקדם

אלון, שהורשעה בפרשת מעילת הענק בבנק למסחר והביאה לקריסתו, תתייצב מחר מול ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר על מנת לבקש מהם להקדים את שחרורה מהכלא. אתמול פורסם במהדורה המרכזית כי הפרקליטות הביעה שוב התנגדות לשחרורה של אלון - כשנה לאחר שביטל בית המשפט המחוזי את ההחלטה לשחרר אותה מהכלא.

"סבלה מספיק". ארכיון (חדשות 2)

אלון ריצתה עד כה כבר כ-14.5 שנים מתוך 17 שנות המאסר שנגזרו עליה. היא פנתה כבר לפני כשנה לוועדת השחרורים וביקשה להשתחרר טרם ריצוי מלוא עונשה, בשל התנהגות טובה. הוועדה קבעה בסוף דצמבר 2014 כי אלון תשוחרר, אולם בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את ערעורה של המדינה שהתנגדה להפחית את עונשה של אלון.

באמירה מעוררת מחלוקת, קבע אז נשיא בית המשפט אברהם טל כי אלון "עדיין מסוכנת". גם לקראת הדיון הקרוב בפרקליטות מתנגדים לשחרורה של אלון, ומדגישים כי רוב הכספים אותם סייעה אלון להוציא מהבנק למסחר משמשים במשך שנים רבות - עד היום - את ארגוני הפשע ושימשו לביצוע עבירות רבות.