סוף פסוק: אחרי עיכוב קצר, הרב פינטו נכנס לכלא

לאחר פיתולים רבים בעלילה הרב יאשיהו פינטו, שהורשע במתן שוחד, החל לרצות את עונשו - שנת מאסר במתקן רפואי של השב"ס. הבוקר הוא התייצב בבית החולים לטיפול רפואי לפני כניסתו לכלא. לתלמידיו אמר אמש, רגע לפני: "תהיו חזקים, אני לא חושב על זה לרגע אחד"

פרשת פינטו-ברכה מסתיימת במאסר: היום (שלישי) בצהריים התייצב הרב יאשיהו פינטו במתקן הרפואי של השב"ס ברמלה, על מנת לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליו בגין הרשעתו במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל. זמן קצר לפני כניסתו לכלא נסע הרב לבית חולים לצורך טיפול, ולאחר מכן התייצב בכלא איילון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

פינטו, שהורשע במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל, חולה בסרטן - והוחלט לכלוא אותו במתקן רפואי בשל הצורך בהשגחה קבועה. סמוך לשעה 10:30 יצא הרב פינטו מביתו באשדוד לעבר הכלא, מלווה ברבים ממאמיניו. מסלול השיירה, שהייתה בדרך לרמלה, שינה את דרכו לצורך הטיפול בבית החולים ולאחר מכן המשיך ליעדו.

הרכב בו הגיע פינטו (רועי קסטרו, חדשות 2)

אמש, שעות ספורות לפני מועד כניסתו לכלא, נשא הרב דרשה בפני מאמיניו בישיבת "שובה ישראל" והתייחס למאסרו: "יש לנו ביטחון ואמונה חזקים ביותר, הקדוש ברוך הוא לא נותן לאדם מבחן שהוא לא יכול לעמוד בו". למרות שביקש ממאמיניו שלא להגיע למקום, ההערכה בשירות בתי הסוהר היא שמאות מהם יגיעו ללוות אותו עם כניסתו. בשיעור האחרון שהעביר לפני המאסר הוסיף הרב כי "בישיבה שלנו לא הפסקנו יום אחד, במשך 22 שנים, ללמד תורה ולעשות מעשים טובים. הקרבנו את החיים שלנו למען הכלל. ויתרנו על מחלות קשות שיכולנו לטפל בהם באופן אחר, ועשינו למען כלל הציבור".

"המבחן שלנו הוא מבחן אחר, שרק הקדוש ברוך הוא יודע את הסיבות מדוע הוא בוחן אותנו", הוסיף. "במבחן הזה אנחנו מוכיחים כולנו לקדוש ברוך הוא שאנחנו חזקים וצדיקים, אנחנו לא חושבים על מחר אפילו רגע אחד. מחר זה כמו היום וכמו שלשום וכמו לפני חודש ולפני שנה". פינטו הוסיף וציין כי יום כניסתו לכלא הוא יום פטירתו של משה רבנו: "לא להצטער, לא לחשוב, להמשיך את התורה בכל הכוח".

"עברנו מחלות קשות, מקווים שנתבגר"

"מה הקדוש ברוך הוא רוצה שזה מה שהוא עושה. זה העולם שלו", הדגיש פינטו. "גם דברים שנראים לא נוחים הם טובים, הקדוש ברוך הוא נותן לאדם ניסיון רק אם הוא יכול לעמוד בו. זרענו זרעים לנצח נצחים עד שהמשיח יבוא. אנחנו צריכים להיות בשמחה גדולה. לא שוברים את הרוח שלנו, עברנו מחלות קשות, לרגע לא פחדנו ולא חששנו, כל מה שאמרנו בשיעורים, התכוונו לכל מילה. דרך השם זה יהיה הניצחון האמיתי שלנו. מקווים שנתגבר על המחלה, ושנראה אתכם שוב".

שלשום פורסם כי בשל מצבו הבריאותי, הרב פינטו ירצה את עונשו במרכז רפואי של שירות בתי הסוהר. ההחלטה בנוגע לפינטו התקבלה לאחר שנקבע שלנוכח מצבו הבריאותי יש צורך במעקב רפואי צמוד. המרכז הרפואי של שירות בתי הסוהר נמצא במתחם בתי הכלא ברמלה. לפני כחודש וחצי דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הרב פינטו על חומרת העונש שנגזר עליו. הרב ביקש להמיר את שנת המאסר בעבודות שירות, אולם בית המשפט הותיר את גזר הדין על כנו.

הרב פינטו ואפרים ברכה ז"ל (חדשות 2)

שב"ס: נפעל במיומנות ודיסקרטיות

במאי 2015 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על פינטו עונש של שנת מאסר אחת, לאחר דחיות רבות שנגרמו עקב מצבו הבריאותי, שבסופן הודה הרב בעבירות המיוחסות לו כחלק מעסקת הטיעון עליה חתם. הוא הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, בהצעה לשוחד ובמתן שוחד לברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. בנוסף נגזרו על הרב שנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי בסך מיליון שקלים.

שלשום פירסמה נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, איגרת מיוחדת לכלל סוהרי שב"ס לקראת קליטתם של מספר אישים בכירים בבתי הסוהר השבוע. "אנו פועלים ללא הבדל דת, מגדר, מוצא או מעמד ציבורי", כתבה. "בימים הקרובים נקלוט למתקני הכליאה דמויות בכירות בציבוריות הישראלית", הוסיפה. "לא נעסוק במעשיהם - מערכת המשפט כבר עסקה בכך וגזרה את דינם. כן נעסוק במשימתנו: לבצע את המוטל עלינו במיומנות, במקצועיות ובדיסקרטיות".