השותפים של אולמרט בתא: דנקנר ושטרית

במהלך יומו הראשון של ראש הממשלה לשעבר בכלא, הוא עבר סדרת בדיקות והוכנס לתא עם שני אסירים נוספים אותם הוא מכיר היטב - שהורשעו גם הם בפרשת הולילנד. הנשיא לשעבר קצב הציע לחנוך אותו ולסייע בקליטתו. כך נראה האגף החדש בו נמצא אולמרט

"מארחים" את מורשעי פרשת הולילנד (רויטרס)

כך הפך הפוליטיקאי מספר 1 לאסיר מספר 9032478: אתמול (שני) ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נכנס לכלא וקיבל את מספר האסיר שילווה אותו למשך 19 חודשים לפחות - בכפוף לערעור על עונשו בפרשת טלנסקי. ביומו הראשון של אולמרט מאחורי הסורגים הוכנסו לתאו שני אסירים נוספים מפרשת הולילנד: איש העסקים דני דנקנר ומהנדס העיר ירושלים אורי שטרית. השלושה נמצאים בתא אחד באגף 10 החדש בכלא מעשיהו עם שני אסירים נוספים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אורי שטרית, מהנדס העיר ירושלים לשעבר שהורשע בקבלת שוחד, נשלח בתחילה לשבע שנות מאסר בפועל ונגזר עליו קנס בסך מיליון שקלים. בית המשפט העליון הותיר את העונש על כנו. "הערעור נדחה פה אחד - הוא הורשע בארבע עבירות שוחד ואיסור הלבנת הון ורישום כוזב. המאסר בפועל - 7 שנים", קבעו השופטים.‎

על דני דנקנר, יו"ר דירקטוריון חברת תעשיות המלח לישראל, נגזרו 3.5 שנות מאסר בפועל וקנס בסך 500 אלף שקלים לאחר שהורשע במחוזי בתיווך לשוחד. העליון דחה את הערעור ברובו, זיכה את דנקנר מעברה של רישום כוזב והקל בעונשו משלוש וחצי שנות מאסר לשנתיים.‎

 

אתמול עבר אולמרט סדרה של בדיקות ושיחות עם מנהל הכלא, עם עובדת סוציאלית ועם קצין מודיעין ולאחר מכן שובץ באחד התאים באגף. בתא בו נכלאו אולמרט, דנקנר ושטרית מותקנת מצלמת טלויזיה שמתעדת כל פעילות שנעשית בו, ובמקביל מוצב גם מאבטח שמפקח אחר תנועותיו.‎

במקביל, קיבל אתמול ראש הממשלה לשעבר חיזוק מאסיר נוסף ומפורסם בכלא: הנשיא לשעבר משה קצב הביע צער ועצב על כניסתו של אולמרט למאסר. בשיחה עם מקורביו הביע קצב נכונות לסייע לאולמרט ואמר כי הוא מוכן לשמש לו חונך בתקופה הראשונה לשהייתו בכלא.

פנים מוכרות בתא. אורי שטרית (אורי לנץ)

התפוסה המלאה של האגף: 18 אסירים

כניסתו של אולמרט לתא החדש, ששופץ לאחרונה, לוותה באבטחה כבדה. באגף המאובטח, שנועד למורשעים בכירים, נמצאים מעורבים נוספים בפרשת הולילנד - בהם אליעזר שמחיוף, מאיר רבין ואביגדור קלנר. כמו כן צפויים לשבת באגף השופט לשעבר דן כהן וקצין המשטרה ערן מלכה, שהורשע בפרשת רונאל פישר.

"מתוקף תפקידו הנ"ל חשוף לאיומי פגיעה במתווים שונים והמידע אליו היה חשוף נמצא בסכנה אף הוא", הסבירו בשב"ס לפני כליאתו של אולמרט. כדי לשמור על ביטחון הכלואים באגף 10, ובשל צרכים הנובעים משיקולי ביטחון לאומי והרקע של האסירים הנוספים באגף, הם יוחזקו בנפרד מאסירים אחרים.

לכלואים יוקצו ביקורים, שירותי רפואה, חינוך, טיפול ושיקום. אגף 10 בכלא מעשיהו לא נבנה במיוחד, אלא שופץ בסטנדרטים של כלל האגפים שעוברים שיפוץ - בעלות של ארבעה מיליון שקלים.

שירות בתי הסוהר סיים בימים האחרונים את השיפוץ שנערך באגף, שהוסב מאגף אסירי עבודה לכזה המיועד לכליאתם של אסירים שמשיקולים שונים יש קושי בהצבתם עם אסירים מכלל האוכלוסייה, או כאלה שאינם מהווים סיכון כלפי יושבי אגף זה. תפוסתו המלאה של האגף תעמוד על 18 אסירים: באגף 10 יש שישה תאים, שבכל אחד מהם שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

טלפונים ציבוריים מוצבים במסדרון ובאגף גם כיתת לימוד ומועדון אגף, חדר ביקורים, שני חדרי מפגש עם עו"ד, חדר המשמש כבית כנסת, ספריה, ציוד ספורט, חדר אוכל, חצר אגף, יומן אגף, משרד עובד סוציאלי ומשרד מפקד האגף.