תביעת ענק: "המורה ניצלה מינית, כולם התעלמו"

תלמידה שחוותה עבירות מין מצד מורתה הגישה תביעה אזרחית - נגד המורה ונגד משרד החינוך: בכתב התביעה, על סך 2.5 מיליוני שקלים, נטען כי "משרד החינוך זלזל בתלונת משפחת התובעת והתנער מאחריות". פרקליטה של המורה: "הטענות הוכחשו"

אילוסטרציה (פלאש 90 , נתי שוחט)

"המורה פגעה, משרד החינוך זלזל": לפני כשלוש שנים הורשעה מחנכת בבית ספר יסודי בביצוע עבירות מין בתלמידה, שהייתה אז בכיתה ז' - כבת 12 בלבד. כעת התלמידה מגישה תביעת ענק אזרחית נגד המורה, וגם נגד משרד החינוך שלטענתה התעלם מהדיווחים על המעשים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המורה הורשעה אז במעשה מגונה וניסיון לבעילה בהסכמה ונשלחה ל-6 חודשי עבודות שירות. בשבוע שעבר הגישה התלמידה תביעה אזרחית נגד המורה ומשרד החינוך בסוף של כ-2.5 מיליון שקלים. בכתב התביעה נטען כי המורה "פעלה למימוש רצונותיה וסיפוק צרכיה המיניים, תוך התעלמות מוחלטת מכל אמת מוסר ומההשלכות הקשות הברורות שיהיו למעשה זה על התובעת".

כתב התביעה החמור מציג גם התייחסות להתרשלות החמורה לכאורה של משרד החינוך. לדברי הצעירה, "משרד החינוך נמנע מלסייע לתובעת חרף תחינותיה, נמנעה מלדווח על המקרה לגורמים המקצועיים, זלזל בתלונת משפחת התובעת והתנער מאחריות".

"אי אפשר להגיד שהמשרד לא ידע" (Nati Shohat, פלאש 90)

עו"ד אלי הכהן, אחד מפרקליטיה של הצעירה, הסביר: "הגשנו תביעה נגד מדינת ישראל, מאחר ואנחנו סבורים שמדינת ישראל איננה יכולה להתחבא מאחורי מורה ולהגיד לא ידענו ולא שמענו. אי אפשר להתעלם מרצף של תלונות של הורים על מצב קשה מאוד של הבת שלהם".

הפרקליטה הנוספת, עו"ד תמי אולמן, הוסיפה: "אני חושבת שאף הורה אחד לא היה רוצה לשלוח את בתו או בנו לבית הספר כשהוא יודע שמורה מבצע מעשים נפשעים מבחינה מינית או כל בחינה אחרת". פרקליטה של המורה, עו"ד יואב בלומוביץ', אמר בתגובה כי טענות התביעה מוכחשות וכי המורה והצוות המשפטי שלה יגיבו בבית המשפט.