הפרקליטות מתנגדת שוב לשחרורה המוקדם של אתי אלון

אלון, שהורשעה במעילת הענק בבנק למסחר, מנסה שוב להשתחרר מהכלא בטרם ריצתה את מלוא עונשה. היא תתייצב בפני ועדת השחרורים מחרתיים, ונציגי המדינה יטענו כי היא עדיין מסוכנת ולכן אין לשחררה. משפחתה: "היא סבלה מספיק, צריך לתת לה לשקם את חייה"

אתי אלון, ארכיון (פלאש 90)

שוב, המדינה נגד אתי אלון: אלון, שהורשעה בפרשת מעילת הענק בבנק למסחר והביאה לקריסתו, תתיצב מחרתיים (רביעי) מול ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר על מנת לבקש מהם להקדים את שחרורה מהכלא. הערב (שני) פורסם במהדורה המרכזית כי הפרקליטות הביעה שוב התנגדות לשחרורה של אלון - כשנה לאחר שביטל בית המשפט המחוזי את ההחלטה לשחרר אותה מהכלא.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אלון, המיוצגת על ידי עורכות הדין לימאי מור ושני אילוז, ריצתה עד כה כבר כ-14.5 שנים מתוך 17 שנות המאסר שנגזרו עליה. היא פנתה כבר לפני כשנה לוועדת השחרורים וביקשה להשתחרר טרם ריצוי מלוא עונשה, בשל התנהגות טובה. הוועדה קבעה בסוף דצמבר 2014 כי אלון תשוחרר, אולם בית המשפט המחוזי מרכז-לוד קיבל את ערעורה של המדינה שהתנגדה להפחית את עונשה של אלון.

באמירה מעוררת מחלוקת, קבע אז נשיא בית המשפט המחוזי-מרכז אברהם טל כי אלון "עדיין מסוכנת". גם לקראת הדיון הקרוב בפרקליטות מתנגדים לשחרורה של אלון, ומדגישים כי רוב הכספים אותם סייעה אלון להוציא מהבנק למסחר משמשים במשך שנים רבות - עד היום - את ארגוני הפשע ושימשו לביצוע עבירות רבות.

"לתת לה לשקם את חייה"

נואל מקסימוב, אחייניתה, אמרה לחדשות 2: "אתי אלון וכל משפחתנו שילמנו מחיר יקר ובצדק. אתי הייתה אסירה למופת ועמדה בכל הקריטריונים לשחרור. הגיע הזמן לשחרר אותה. ודאי שאינה מסוכנת הגיעה העת להפסיק ולחבוט בה, להחזירה למשפחתה ולתת לה לשקם את חייה".

המדינה נימקה בעבר את התנגדותה לשחרור המוקדם במספר סיבות, ביניהן העובדה שאלון לא שילמה את מלוא הקנס שנגזר עליה - חמישה מיליון שקלים. לטענת פרקליטות המדינה, אי התשלום בפועל מהווה למעשה אי ריצוי העונש ואי החזרת החוב לחברה.